Leipzig srušio i Leverkusen, zauzeo tron te nastavio niz bez poraza , Lyonu minimalna pobjeda kod Lillea, Monaco uvjerljiv protiv Lorienta

nogometni.net 18. studenoga 2016 0

U prvoj utakmici 11. kola Bundeslige RB Leipzig je u gostima rezultatom 3:2 savladao Bayer iz Leverkusena.

Novajlija u Bundesligi nastavlja sa sjajnim rezultatima. Leipzig je i dalje neporažen u svojoj debitantskoj sezoni u najvećem rangu njemačkog fudbala i, ukoliko Bayern Minhen ne slavi u derbiju protiv Borussije Dortmund u gostima, naredno kolo će dočekati na prvom mjestu tabele.

Ovo je čak šesta uzastopna ligaška pobjeda tima koji sa klupe predvodi Ralph Hasenhüttl. Tim je već stigao slaviti i protiv Borussije Dortmund i Wolfsburga u dosadašnjem dijelu sezone.

Leverkusen je sjajno otvorio utakmicu i poveo već u prvoj minuti preko Kampla. Odgovor gostiju bio je brz. Baumgartlinger je nakon kornera u četvrtoj minuti postigao autogol.

Novo vodstvo Apotekara stiglo je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Brandt uspješno završio kontru svog tima i uz rezultat 2:1 otišlo se na odmor.

Tragičar Leverkusena bio je Calhanoglu koji je u 54. minuti promašio penal kada je Gulasci pročitao njegov udarac. Uslijedila je kazna gostiju koji preko Forsberga u 68. minuti dolaze do novog iznenađenja, ali golu je kumovala loša reakcija golmana Lene kao i statična odbrana Leverkusena.

Za potpuni preokret najvećeg osvježenja njemačkog prvenstva pogodio je Orban u 81. minuti čime je postavio konačnih 3:2.

U 13. kolu francuske Ligue 1 Lyon je u gostima minimalnim rezultatom 1:0 pobijedio Lille.

Lyon je poveo golom Corneta u trećoj minuti, a olakšavajuću okolnost u održavanju vodstva imao je od 55. minute kada je Sankhare dobio drugi žuti karton i ostavio Lille sa 10 igrača na terenu.

U drugom meču na današnjem rasporedu Monaco je golovima rezerviste Falcaa (64′), Lemara (67′) i rezerviste Boschille (90+2′) slavio protiv Lorienta u gostima.

Ovom pobjedom Monaco se bodovno izjednačio sa Nicom, ali je zbog bolje gol-razlike zauzeo prvo mjesto na tabeli gdje će ostati ukoliko Nica ne slavi protiv St. Etiennea u gostima, a taj meč se igra u nedjelju.