Liverpool kiksao , City slavio na krilima Yaye Tourea , ManUtd bio nadomak pobjede, Giroud u zadnjoj minuti šokirao Old Trafford!

nogometni.net 19. studenoga 2016 0

Manchester United i Arsenal odigrali su neodlučeno 1-1 na Old Traffordu u derbiju 12. kola Premierlige.

Manchester United bio je nadomak pobjede protiv Arsenala nakon što je Juan Mata zabio za 1-0 poslije lijepe asistencije Herrere. No, Wengera je poraza spasio Olivier Giroud koji je ušao u igru u nastavku te u 89. minuti glavom pogodio za 1-1.

Arsenal je tako ostao bez poraza u svim natjecanjima još od prvog kola protiv Liverpoola, a ManUtd za utjehu ostao na samo jednom porazu protiv Topnika u posljednjih 11 međusobnih utakmica. Treba spomenuti i da je United tražio jedanaesterac u prvom poluvremenu nakon što je Monreal bio u kontaktu s Valencijom, a Mourinho žestoko protestirao.

Uoči utakmice puno se pričalo o vrlo lošem odnosu menadžera Josea Mourinha i Arsena Wengera. Veliki suparnici uoči utakmice rukovali su se prema protokolu iako su obojica to napravili hladno i nisu se ni pogledali.

Liverpool nije uspio kao gost pobijediti Southampton, završilo je 0:0, ali Redsi ostaju na prvoj poziciji, barem do nedjeljnog ogleda Middlesbrough – Chelsea.

S Liverpoolom se Manchester City bodovno izjednačio pobjedom u Londonu protiv Crystal Palacea od 2:1. Dvostruki strijelac za Građane bio je Yaya Toure dok je gol za domaći sastav postigao Connor Wickham.

Od ostalih dvoboja izdvajamo novi poraz prvaka Leicestera koji je s 2:1 izgubio kod Watforda, primivši dva gola u prvih 12 minuta utakmice.

Stoke City je ugostio Bournemouth i izgubio 0:1, a Bojan Krkić je početkom drugog poluvremena promašio penal kojim su se domaćini mogli vratiti u igru.

Sunderland je dobio Hull City 3:0 i upisao drugu pobjedu sezone, a Everton je spasio bod na domaćem terenu protiv Swanseaja pogotkom Colemana u 89. minuti, nakon što su gosti vodili preko Sigurdssona.