NAKON MAJSTORIJE BROZOVIĆA USLIJEDIO DEBAKL , Inter nevjerojatno poražen , nova pobjeda Zenita

nogometni.net 24. studenoga 2016 0

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović postigao je pogodak u porazu Intera na gostovanju kod Hapoel Beer-Sheve. Iako je talijanski predstavnik vodio s dva pogotka razlike, u drugom poluvremenu domaćin je odigrao bolje i u trećoj minuti nadoknade osigurao vrijednu pobjedu. Inter se tako nakon drugog poraza u drugom ogledu s izraelskim prvakom oprostio od izgleda za prolaz skupine. Iz skupine K dalje ide praška Sparta zahvaljujući pobjedi nad Southamptonom.

Brozović je bio u početnoj postavi Nerazzurra koji su rano poveli golom kapetana Icardija, a u među strijelce se veznjak Vatrenih upisao u 13. minuti.

Nakon Ederove asistencije efektno se oslobodio pratnje i s ruba kaznenog prostora lijevom nogom poslao loptu u suprotni donji kut. Bio je to prvi Brozovićev pogodak za Inter u aktualnoj sezoni.

Domaćin je smanjio na 1:2 u 58. minuti, a od 60. minute u momčadi Intera zaigrao je i drugi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, koji je ušao umjesto Edera. Stvari su krenule loše za talijansku momčad kad je vratar Handanović u 69. minuti skrivio jedanaesterac i zaradio drugi žuti karton, a Hapoel je s bijele točke stigao do izjednačenja. Duboko u nadoknadi vremena izraelski prvak osigurao je veliko slavlje, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Sahar.

Fiorentina je dočekala PAOK u susretu u kojoj je trebala bod za potvrdu prolaska u šesnaestinu finala. U utakmici punoj uzbuđenja PAOK je imao vodstvo od 0:2, no Fiorentina je uspjela izjednačiti te je sve do treće minute sudačke nadoknade vremena imala remi koji ju je vodio dalje, ali tada je solunski klub postigao treći pogodak.

Za Viole je od prve minute krenuo veznjak Vatrenih Milan Badelj, dok je Hrvoje Milić na lijevoj strani obrambene četvorke igrao do 51. minute. Napadač Nikola Kalinić nije ulazio u igru, dok je za goste iz Grčke Marin Leovac odradio punu minutažu na lijevom beku. Nakon pobjede Libereca protiv Karabaha, sve momčadi iz skupine J imaju izglede za prolaz.

U ranije završenom susretu 5. kola D skupine Europske lige Zenit je na stadionu Petrovski pobijedio Maccabi Tel Aviv 2:0 ostvarivši i petu pobjedu u skupini.

Pobjedu ruskom sastavu donijeli su Aleksandar Kokorin u 44. minuti, te Aleksander Keržakov u 90. minuti. Ovom pobjedom Zenit je samo potvrdio prvo mjesto u skupini.