PRORADIO MOURINHOV STROJ: Rooney i Zlatan vratili osmjeh na lice navijača, Džeko zabio hat-trick

nogometni.net 25. studenoga 2016 0

Manchester United slavio je s 4:0 protiv nizozemskog Feynoorda te je ostao u utrci za plasman u daljnju fazu natjecanja. Momčad Josea Mourinha dominirala je cijelu utakmicu. Prvi gol postigao je Wayne Rooney.

U 35. minuti Zlatan Ibrahimović sjajno ga je proigrao, a Englez je lijepim udarcem poslao loptu u mrežu. To mu je bio 39. europski gol u dresu Manchester Uniteda čime je posao klupski rekorder.

Kapetan Uniteda imao je značajnu ulogu i kod drugog gola. Juan Mata zabio je u 69. minuti nakon Rooneyevog proigravanja. Ibrahimović je stupio na scenu u 75. minuti. Iz mrtvog kuta uputio je udarac prema golu, lopta se od vratara Jonesa odbila u mrežu za konačan rezultat. U sudačkoj u strijelce se upisao Jesse Lingard.

U drugom dvoboju iz skupine Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Zorju 2-0 golovima Stocha (59) i Kjaera (67)

Fener vodi na ljestvici sa 10 bodova, na drugom mjestu je ManU s devet bodova, Feyenoord ima sedam, a Ukrajinci su na začelju s dva boda.

Bosanski dijamant Edin Džeko bio je junak Rome u susretu s Plzenom. Džeko je zabio trio gola, a prvi je bio velemajstorija.

U 11. minuti varkom je cijelu suparničku obranu izbacio iz igre nakon čega je zatresao mrežu. Zeman je izjednačio u 18., a Džeko je vratio prednost Romi u 61. minuti. U 82. u strijelce se upisao i Perotti, a Džeko je sjajnu partiju okončao hat-trickom. U 88. minuti dao je svoj treći gol.

U drugom susretu Astra Giurgiu je u Beču pobijedila Austriju 2-1. Poveli su domaćini golom Rotpullera (58), izjednačio je Florea u 79. minuti, a pobjedu gostima donio je Budescu iz kaznenog udarca u 89. minuti. Austrija je od 65. minute igrala bez isključenog Grunwalda. Ognjen Vukojević nije nastupio za Austriju.

U skupini F Genk je pobijedio Rapid 1-0 golom Karelisa u 11. minuti. Ivan Močinić nije nastupio za Rapid, dok je Matej Jelić ušao u 86. minuti.

Pobjedu je ostvario i Athletic Bilbao koji je porazio Sassuolo 3-2. Gosti su poveli u 2. minuti autogolom Balenziage, no baskijski sastav je uspio okrenuti rezultat postigavši tri gola, a strijelci su bili Garcia (10), Aduriz (59) i Lekue (79). Talijani su u 85. minuti smanjili golom Raguse.