Bayern isprašio omraženi Leipzig i pokazao tko je gazda ; Inter u drugom dijelu napunio Lazio; igrali Brozović i Perišić

nogometni.net 22. prosinca 2016 0

U 16. kolu njemačkog nogometnog prvenstva, u derbiju u Münchenu, aktualni prvak Bayern je svladao RB Leipzig s 3:0 i pokazao tko je gazda u Bundesligi

Tako su Bavarci jesenski dio prvenstva okončali na prvom mjestu sa tri boda više od najvećeg iznenađenja sezone.

Očekivana neizvjesnost u dvoboju vodećih momčadi Bundeslige nestala je nakon pola sata, jer je Bayern imao vodstvo 2:0 i igrača više. U 17. minuti Thiago Alcantara je doveo domaćine u vodstvo, a potom je u 25. dodao Xabiju Alonsu koji je povisio na 2:0. Novi šok za Leipzig dogodio se u 30. minuti kada je isključen veznjak Emil Forsberg.

U završnici prvog poluvremena Douglas Costa izborio je penal za Bayern, kojeg je realizirao Robert Lewandowski (45) za 3:0, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Hoffenheim je na svom stadionu protiv Werdera odigrao 1:1, i tako je ostao jedina neporažena ekipa nakon jesenskog dijela sezone, sa šest pobjeda i čak deset remija.

Domaćini su poveli golom Sandra Wagnera u 26. minuti, a u završnici utakmice, u 87. minuti, Serge Gnabry zabija za 1:1. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić drugu utakmicu zaredom nije bio u početnoj postavi Hoffenheima, u igru je ušao u 67. minuti i uspio je uputiti samo jedan udarac po golu, ali je njegov pokušaj 75. minuti bio neprecizan.

Koeln i Bayer Leverkusen su odigrali 1:1, a branič ‘apotekara’ Tin Jedvaj nije ulazio u igru.

Hertha je u Berlinu dobila posljednjeplasirani Darmstadt sa 2:0, a hrvatski napadač Antonio Čolak ostao je na klupi za pričuve gostiju.

Nogometaši Intera su u susretu 18. kola talijanskog prvenstva u srijedu na svom terenu svladali Lazio sa 3:0

Pobjednik je bio odlučen praktički u roku od dvije minute kada su Banega (54) i Icardi (56) početkom drugog poluvremena postigli dva pogotka u vrlo kratkom razdoblju, da bi konačni rezultat svojim drugim golom postavio Icardi (65).

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su čitavu utakmicu za Inter, a Brozović je u skoku glavom osvojio loptu na sredini igrališta i potom uposlio Banegu koji je potom odličnim udarcem sa 25 metara doveo inter u vodstvo.

Ovom pobjedom Inter je sedmi sa 30 bodova, dok je Lazio ostao četvrti sa 34. Na vrhu je Juventus sa 42 boda sedam više od druge Rome.