NAJSKUPLJI NOGOMETAŠ NA ČIZMI VELEMAJSTORIJOM SRUŠIO ROMU , MILAN NA SAN SIRU UZEO SAMO BOD PROTIV ATALANTE ; Atletico Madrid pobjedio

nogometni.net 18. prosinca 2016 0

U utakmici 17. kola Talijanske lige Milan i Atalanta su na San Siru igrali 0-0, pa je Milan sve dalje od vrha.

Milan nije uspio pobijediti Atalantu, iako su propustili nekoliko prilika. Za milanski sastav je cijelu utakmicu odigrao Mario Pašalić koji je u 74. minuti uspio zaraditi i žuti karton.

U ranije odigranoj utakmici Empoli je golovima Mcedlidzea (8, 72) slavio s 2-0 protiv Cagliarija.

U derbiju 17. kola Talijanske lige Juventus je u Torinu pobijedio Romu s 1-0 te pobjegao rimskoj momčadi na velikih sedam bodova prednosti.

U vrlo borbenoj utakmici Juve je došao do pobjede nad izravnim konkurentom zahvaljujući majstorskom potezu Gonzala Higuaina u 14. minuti, kada je argentinski napadač prošao dvojicu suparnika i precizno i snažno pogodio u sami kut. Juventus je bio bolja momčad, makar je i Roma imala svoje prilike. Mario Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juve.

Na ljestvici vodi Juventus s 42 boda, druga je Roma s 35 bodova, a potom slijede Milan (33) i Napoli (31).

Nogometaši Seville slavili su u 16. kolu Primere kod kuće protiv Malage s 4-1 i došli na drugo mjesto ljestvice.

Sevilla je zabila čak četiri gola u prvom poluvremenu i lako došla do pobjede. Golove su postigli Vietto (25, 28), ben Yedder (34) i Vitolo (36), dok je za Malagu zabio Ramirez (64).

U ranije odigranom susretu Real Sociedad je slavio kod Granade s 2-0 pogocima Bautiste (56) i Juanmija (69), pa su Baski došli na visoko peto mjesto.

U dvoboju Atletico Madrida i Las Palmasa (1:0), Šime Vrsaljko odgirao je svih 90 minuta. Jedini pogodak za domaćine zabio je Niguez u 59. minuti, a valja napomenti kako je Marko Livaja kod gostiju također odigrao čitavu utakmicu.