POBJEDE FAVORITA: Mkhitarjanova čarolija petom, Arsenal se spasio u 87. minuti, Chelsea gazi ; ‘Čekićari’ zabili četiri komada Swanseaju i upisali treću uzastopnu pobjedu

nogometni.net 26. prosinca 2016 0

Favoriti nisu kiksali na Boxing Day u Premier ligi, pobjede su upisali Chelsea, Manchester United, Arsenal i Everton, uz Bilićev West Ham.

Chelsea je upisao i 12. prvenstvenu pobjedu, Pedro dvaput i Hazard s bijele točke osigurali su #:0 protiv Bournemoutha. Conteovoj momčadi nije smetalo što igra bez Kantea i Diega Coste, dvojice standarnih u prvih 11. Cesc Fabregas proigrao je Pedra u 24. minuti za prvi gol. Francis je u 48. skrivio jedanaestearc, koji je Eden Hazard pretvorio u pogodak.

Manchester United je protiv Sunderlanda i svog bivšeg trenera Davida Moyesa slavio s 3:1. Golove su zabili Daley Blind, Zlatan Ibrahimović i Henrikh Mkhitarjan. No, do 81. minute bilo je samo 1:0, a najopasniji za vrata gostiju bili su Ibra i Pogba.

Francuz je asistirao švedskom napadaču koji je zabio 11. gol u Premierj ligi. Na kraju je armenski veznjak zabio iznimno atraktivan pogodak iz “škorpiona”. Sudac je mogao dosuditi zaleđe, ali nije, pa će Mkhitarjanu ostati ovaj sjajan pogodak. Na kraju je Borini zabio utješni pogodak za goste.

Prvak Engleske poražen je na svom terenu, Everton je slavio s 2:0 golovma Kevina Mirallasa (51.) i Lukakua (91.).

Arsenal je stvarao šanse, ali je tek u 87. minuti uspio osigurati pobjedu protiv WBA. Promašivali su Alexis Sanchez i Alex Iwobi, a onda je konačno proradila veza Özil – Giroud. Nijemac je dodao za francuskog napadača koji je donio slavlje Wengerovoj momčadi nakon dva uzastopna poraza.

West Ham Slaven Bilića krenulo je u Premiershipu, nakon dvije teško izborene pobjede, protiv Burnleya i Hull Cityja s 1:0, “čekićari” su slavili i kod Swanseaja. Bilićeva momčad “oslobodila” se na Liberty Stadiumu i slavila s 4:1.

Prvi pogodak je postigao Andre Ayew, nakon što vratar Lukasz Fabianski nije uspio uhvatiti loptu nakon ubačaja s lijeve strane. Bilićev napadač bio je na pravom mjestu i iz blizine je pogodio nebranjenu mrežu. Sjajno je Bilić pogodio s izmjenama za ovu utakmicu, u odnosu na prošli dvoboj, uveo je Ayewa i pokazao da ima “dobar nos” za formu igrača. Ušao je i Nordweit, a u prvih 11 nisu Lanzini i Obiang.

Na 2:0 povisio je Winston Reid nakon Payetovog ubačaja iz kornera. Nadvisio je obranu domaćina i zabio glavom s pet metara. U 78. minuti je Michail Antonio šutirao iz prve i svladao Fabianskog po treći put na ovoj utakmici. Bio je to njegov osmi gol u sezoni.

Poraz domaćina ublažio je u 89. minuti Fernando Llorente, a samo minutu kasnije u strijelce se upisao nestašni napadač Andy Carroll koji je ove sezone više punio novinske stupce svojim pijanstvima nego pogocima. Carroll je zatresao mrežu iz voleja s lijeve strane.