PRVACI SVIJETA – LUDA UTAKMICA U JAPANU: Nakon dva preokreta Ronaldo riješio sve dileme i upisao Real i sebe u povijest

nogometni.net 18. prosinca 2016 0

Real Madrid po peti je put klupski svjetski prvak! Do trijumfa favoriziranom europskom prvaku nije bilo lako doći, Madriđani su tek nakon produžetaka pobijedili japansku Kashimu Antlers s 4:2 (2:2). Junak utakmice bio je Cristiano Ronaldo koji je u produžetku postigao dva gola i zaokružio svoj učinak na hat-trick.

Real je nastavio niz utakmica bez poraza, sad je na brojci 37. Ovo je bilo treće Zidaneovo finale s Realom i treći produžeci, uz europski Superkup i Ligu prvaka.

Japanci su bili ozbiljna prijetnja, a Kashima će nakon utakmice imati velikih pritužbi na zambijskog suca Jennyja Sikazwea koji je propustio isključiti Ramosa u 90. minuti kad je zbog prekršaja trebao dobiti drugi žuti karton.

Karim Benzema doveo je u 9. minuti Real u vodstvo nakon što je Luka Modrić snažno opalio prema vratima Kashime. Golman je obranio taj udarac, ali je na odbijenu loptu natrčao francuski napadač i zabio za 1:0.

Kashima je iznenadila Real pred kraj 1. poluvremena, strijelac je bio Gaku Shibasaki. Japanci su poveli 2:1 i šokirali Madriđane, Shibasaki je ponovno bio strijelac u 52. minuti. No, već nakon osam minuta Real je uzvratio, nakon prekršaja na Lucasu Vasquezu u 16-ercu, penal je u pogodak pretvorio Cristiano Ronaldo.

Imali su Japanci raspoloženog Sogahatu na vratima, koji je branio pokušaje Ronalda i Benzeme.

Ronaldo je sve riješio u prvom produžetku, zabio je u 97. i 104. minuti. Imali su Japanci prigodu, Yuma Suzuki je u 101. minuti zatresao gredu. U igru je na početku 2. produžetka ušao Mateo Kovačić odmijenivši Luku Modrića i odmah imao dobro dodavanje prema Ronaldu.

Real Madrid – Kashima Antlers 4:2

Real Madrid: Keylor, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro, Kroos; Lucas V, Benzema, Ronaldo.

Kashima: Sogahata, Nishi, Ueda, Shoji, Yamamoto, Nagaki, Ogasawara, Endo, Shibasaki, Doi, Kanazaki.