Bayern jedva izvukao pobjedu: Što bi oni bez fantastičnog Poljaka…Kramarić i društvo nastavili čudesan niz, Borussia jedva svladala davljenika

nogometni.net 21. siječnja 2017 0

U prvoj utakmici 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva, prvog nakon zimske stanke prvak Bayern je preokretom kao gost svladao Freiburg sa 2-1 (1-1).

Domaći su poveli golom Haberera (4), a preokret je gostima s dva gola donio Robert Lewandowski (35, 90+1). Poljski napadač je drugi strijelac lige s 15 pogodaka.

Vodeći Bayern sada ima 42 boda, šest više uz utakmicu više od drugog RB Leipziga, dok je Freiburg osmi sa 23 boda.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je gol za gostujuću pobjedu svog Hoffenheima kod Augsburga (0-2) u 17. kolu Bundeslige, prvom nakon zimske stanke.

Kramarić je ušao u igru u 46. minuti, a u 64. je postigao drugi gol na utakmici, a svoj četvrti u sezoni. Hoffenheim nastavlja s čudesnim igrama u ovom prvenstvu, jedina su neporažena momčad i na trećem su mjestu s 11 bodova manje od lidera Bayerna.

Borussia Dortmund je u gostima slavila kod Werdera s 2-1 i izbila na četvrto mjesto. Schuerrle je već u 5. minuti doveo Borussiju u vodstvo, u 30. je isključen igrač Werdera Drobny, no momčad iz Bremena je uspjela izjednačiti preko Bartelsa (59). Pobjedu je “žuto-crnima” donio Piszczek u 72. minuti.

Schalke je tek golom Burgstallera u sudačkoj nadoknadi pobijedio Ingolstadt s 1-0, a Wolfsburg je kod kuće pobijedio HSV s 1-0 golom Maria Gomeza (83).