Juventus upisao i 17. pobjedu, Džeko pogodio u porazu Rome , Napoli i Palermo remizirali

nogometni.net 30. siječnja 2017 0

Juventus je slavio u Reggio Emiliji kod Sassuola rezultatom 2:0. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu. Higuain je u 9. minuti pogodio na Sandrovu asistenciju, a potom je Argentinac u 25. minuti asistirao Khediri za 2:0. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u dresu Stare dame, a dobio je žuti karton u 58. minuti.

Roma je poražena na gostovanju kod Sampdorije rezultatom 3:2. Peres je doveo Vučicu u vodstvo u 5. minuti, a na 1:1 je poravnao Praet u 21. minuti susreta.

Edin Džeko je na terenu proveo svih 90 minuta u redovima gostujuće ekipe, a promašio je dvije dobre šanse prije nego je postigao pogodak za 2:1 u 66. minuti. Ipak, samo pet minuta Rimljani su imali prednost, te je Schick izjednačio ponovo na 2:2. Samo dvije minute nakon izjednačenja Muriel je postigao golčinu za veliki preokret Sampdorije i pobjedu 3:2.

Crotone je dočekao Empoli, a konačan rezultat je glasio 4:1. Stoian je doveo domaću ekipu u vodstvo u 24. minuti, a rezultat je poravnao Mchedlidze u 39. minuti meča. U 56. minuti Crotone je ponovo došao u vodstvo, a strijelac je bio Falcinelli. Isti igrač je iz penala u 90. minuti povisio na 3:1, a potom i u 90+2. minuti postavio konačnih 4:1. Rade Krunić je odigrao svih 90 minuta za Empoli, a požutio je u 57. minuti.

Udinese je dočekao Milan, a rezultat na kraju meča je glasio 2:1. Gosti su poveli već u 8. minuti susreta preko Bonaventure, no strijelac gola je zbog povrede napustio teren u 27. minuti kada ga je zamijenio Deloufeu. Thereau je u 31. minuti izjednačio na 1:1. Pobjedu Udineseu donio je De Paul u 73. minuti.

Fiorentina je dočekala Genou, a susret je završen bez pobjednika (3:3). Strijelci za Viole su bili Iličić u 17., Chiesa u 50. i Kalinić u 62. minuti susreta, a za goste su pogađali Simeone u 57. i 86. iz penala, te Taarabt u 60. minuti.

Cagliari i Bologna odigrali su veoma zanimljiv i dinamičan susret koji je na kraju završen bez pobjednika. Gosti su poveli sa 1:0 Destrovim golom iz 64. minute, a potom su u finišu susreta ostali bez dva igrača kada su crvene kartone dobili Viviani u 88. i Krafth u 90+1. minuti. Cagliari je brojčanu prednost iskoristio i došao do boda preko Borriella u 90+2. minuti meča.

U derbiju juga italijanske Serie A snage su na stadionu San Paolo odmjerili Napoli i Palermo.

Krajnji rezultat bio je 1:1. Izabranici Maurizija Sarrija imali su priliku da se pobjedom instaliraju na drugo mjesto nakon poraza Rome od Sampdorije. S druge strane, na klupi gostiju debitovao je Luis Diego, nekadašnji trener Bologne i Cagliarija.

Dolazak novog startega kao da je probudio Palermo. Krenuli su ofanzivno ka golu Napolija. Igrao se 6. minut kada je Rispoli sjajno centrirao loptu koju je Nestorovski glavom zakucao u mrežu za 0:1. Već u narednom napadu domaći su mogli do poravnanja, ali je Callejon promašio prazan gol. Četiri minute poslije Mertens dobro šutira, a čuvar mreže gostiju uz pomoć stative uspijeva spasiti svoj gol. U 27. minuti golman gostiju Josip Posavec dobro reaguje, a ponovo je šutirao Mertens. Do kraja prvog poluvremena gosti su igrali u teškom defanzivnom grču, dok su igrači Napolija pokušavali da izjednače. Ipak, ostalo je 0:1.

U nastavku su domaći krenuli snažno. Insigne u 58. minuti dobro puca, ali Posavec fantastično brani. U 63. minuti bh. reprezentativac Mato Jajalo sjajnim uklizavanjem izbija loptu u korner i spašava pogodak. Samo dvije minute poslije Jajalo je dobio žuti karton. Igrao se 66. minuti kada su domaći poravnali. Mertens je testiraao Posaveca koji ovaj put nio bio oprezan. Lopta mu prolazi kroz noge i završava u golu.

Nakon postignutog pogotka domaći atakuju još više kako bi osvojili kompletan plijen. Zielinski je u 76. minuti pucao pod prečku. No, ponovo se ukazao Posavec. Čuvar mreže gostiju je i u 81. minuti fantastičnom intervencijom spriječio pogodak. Premda su domaći pokušavali doći do drugog gola, ostalo je 1:1. Najbolju priliku propustio je Insigne u 90. minuti.

Napoli je ostao na 3. mjestu sa 45 bodova, dok je Palermo 19. sa 11 osvojenih bodova.