Real utrpao ‘petardu’ Granadi: Modrić asistirao, Isco zabio 2 , Aletico Madrid pobijedio Eibar

nogometni.net 7. siječnja 2017 0

Real Madrid lakoćom je riješio prvu prvenstvenu prepreku ove godine. Granada je stradala na Santiago Bernabéuu čak 5-0, a četiri gola primila je u razmaku od svega 20 minuta prvog poluvremena. Bila je to 39. utakmica bez poraza “kraljevskog” kluba, čime se izjednačio s Barcelonom koja je to isto ostvarila 2016.

Isco je otvorio golijadu u 12. minuti na asistenciju Karima Benzeme. Osam minuta poslije Luka Modrić napravio je pola posla udarcem koji je odbio naš krvnik iz Brazila Guillermo Ochoa, a popravni pokušaj iskoristio je Benzema i zabio za 2-0.

Kakva bi to utakmica bila da se Cristiano Ronaldo nije upisao u strijelce?! Uoči utakmice predstavio se navijačima s novom Zlatnom loptom, a gol je Portugalac zabio u 27. minuti na asistenciju Marcela.

Svaku sumnju oko pitanja pobjednika riješio je Isco u 31. minuti nakon sjajnog prodora i ubacivanja Luke Modrića. Konačan rezultat postavio je Casemiro pospremivši u mrežu ubačaj Jamesa Rodrígueza u 51. minuti.

Modrić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Mateo Kovačić zbog ozljede utakmicu pratio s tribina.

Ovom pobjedom “kraljevi” su povećali bodovnu prednost nad Barcelonom na šest bodova, a Sevilla na trećem mjestu zaostaje sedam. Granada je sa svega devet bodova iz 17 utakmica na pretposljednjem, 19. mjestu.

Utakmicu kod Eibara naš reprezentativni bek Šime Vrsaljko neće pamtiti po dobrom. Iako je njegov Aletico Madrid pobijedio 0-2 golovima Saula Nigueza (54′) te Antoinea Griezmanna (74′), trener Diego Simeone izvadio je Šimu poslije prvog poluvremena.

Nije se najbolje snašao na svojoj poziciji desnog beka gdje je imao puno problema protiv nezgodnog Japanca Inuija koji mu je bježao u nekoliko navrata. Domaći će također pamtiti i detalj iz prvog poluvremena jer su ostali oštećeni za penal.

Šime Vrsaljko je u prvome dijelu igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali se izvukao jer sudac nije dosudio penal Eibaru. Zaradio je hrvatski defenzivac i žuti karton dok je bio na terenu, pa je Cholo bio primoran uvesti iskusnog Juanfrana u 46. minuti.

Ipak, ohrabruje to da je počeo igrati sve češće, a prilikom prilagodbe problemi su sastavni dio posla.

Inače, ponajbolji europski igrač Antoine Griezmann postigao jesvoj prvi prvenstveni pogodak nakon tri mjeseca i pet dana, dok domaćin može biti ponosan na prikazano budući da su imali niz lijepih šansi.