Zaboravljena španjolska zvijezda i Vatreni uništili Liverpool , Bilić i West Ham stigli do nove pobjede, Rooney spasio Mourinha i upisao se u povijest

nogometni.net 21. siječnja 2017 0

Spektakularnu utakmicu odigrali na Anfieldu Liverpool i Swansea City.

‘Davljenici’ su priredili itekakav šok domaćoj publici kada je na semafor u 52. minuti pokazao 0:2.

Zaboravljena španjolska zvijezda Fernando Llorente zabio je prva dva gola na utakmici. Prvi u 48., došao je nakon jedne loše reakcije hrvatskog braniča Dejana Lovrena. S desne strane lopta je ubačena u kazneni prostor, a Lovrena je nadskočio suparnik pa je lopta došla do Španjolca.

Krenuo je potom Liverpool silovito loviti preokret. Brazilac Roberto Firmino s dva je gola (55′. 69′) donio poravnanje domaćinu.

Međutim, Gylfi Sigurdsson uništio je snove domaćoj publici u 74. minuti. Prije nego što je lopta došla do njega Lovren je još jednom loše reagirao.

Nogometaši West Hama još su jednom pokazali da im ide sasvim dobro bez Dimitrija Payeta, veznjaka koji je prije malo više od deset dana odlučio da više ne želi igrati za momčad Slavena Bilića.

Upisao je West Ham u 22. kolu Premier ligu veliku pobjedu na gostovanju kod Middlesbrougha 3:1 čime su skočili na deseto mjesto na tablici.

Andy Carroll bio je junak gostiju. Zabio je oba gola (9′, 43′) dok je za domaćine poraz ublažio Christian Stuani (27′). Argentinac Jonathan Calleri u petoj minuti sudačke andoknade postavio je konačan rezultat.

Wayne Rooney spasio je Josea Mourinha i Manchester United golom u sudačkoj nadoknadi na gostovanju kod Stokle Cityja. Domaćini su poveli autogolom Juana Mate u 19. minuti i sve do kraja utakmice izgledalo je kao da će United ostati bez bodova, ali se kapetan pobrinio da tome ne bude slučaj.

Rooney je s 250 golom postao najbolji strijelac Uniteda u povijesti. Pritiskali su Crveni vragovi žestoko do kraja susreta što im se na kraju isplatilo.