Alexis Sanchez postigao je gol rukom protiv Hull Cityja , West Ham ostao bez pobjede u 94 minuti , slavlje Manchester Uniteda

nogometni.net 11. veljače 2017 0

Arsenal je pobijedio Hull City s 2:0 u 25. kolu Premierlige. Dvostruki strijelac (34, 90-11m) bio je Alexis Sanchez, ali prvi gol zasigurno će izazvati velike polemike.

Nakon gužve u petercu Hulla, Sanchez je s pola metra pucao i pogodio vratara od čije se noge lopta odbila točno u ruku čileanskog igrača, koji ju je držao podignutu ispred tijela, te je na koncu završila u mreži Hulla.

Dok su igrači Arsenala i njihov trener burno slavili pogodak, gosti su se žestoko žalili, no sudac Mark Clattenburg pokazao je na centar i nije promijenio odluku. Društvene mreže su “planule” istog trenutka, mnogi su taj gol usporedili s čuvenom “Božjom ruka” Diega Maradone sa SP-a 1986., na onoj legendarnoj četvrtfinalnoj utakmici Engleske i Argentine. Sanchez je također baš poput Maradone neobuzdano slavio, iako je sasvim svjestan da je zabio rukom.

Da ironija bude veća, jedanaesterac za Arsenal i isključenje Hullova igrača Clucasa uslijedilo je nakon igranja rukom u finišu utakmice. Sanchez je sigurnim udarcem pogodio mrežu.

Inače, Emirates nije bio popunjen do posljednjeg mjesta kao inače, računa se da je desetak tisuća pretplatnika odlučilo bojkotirati utakmicu u znak protesta zbog lošijih rezultata i namjere uprave Arsenala da produlji ugovor s Arsenom Wengerom za još dvije godine.

Mnogim je navijačima Arsenala jednostavno prekipjelo i žele da francuski trener konačno napusti mjesto menadžera koje drži već 20 godina.
Wenger je s Arsenalom u tih 20 godina osvojio tri naslova prvaka, ali posljednji sada već prilično daleke 2004.

Od tada nikako ne može do titule, a navijači najtrofejnijeg londonskog kluba ne mogu se tako lako pomiriti s tom činjenicom, jer Arsenal je i prije dolaska Wengera važio za jednog od najvećih engleskih klubova, ima ukupno 13 naslova prvak Engleske i po tome je treći na vječnoj ljestvici iza Manchester United (20) i Liverpoola (18).

West Ham i West Bromwich Albion su odigrali 2:2 u sklopu 25. kola Premierlige.

Momčad koju vodi Slaven Bilić loše je otvorila utakmicu i već u šestoj minuti gosti su poveli (strijelac Nacer Chadli).

Držao je WBA to vodstvo sve do 63. minute kada Sofiane Feghouli izjednačava, a onda u 86. Čekićari uspijevali izvesti potpuni preokret preko Manuela Lanzinija.

Bio je West Ham blizu pobjede, ali nije izdržao do samog kraja. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Chris Brunt je izveo korner, a Jonny Evans glavom s druge vratnice pogađa suprotni kut vrata domaćih. Bilić i navijači West Hama zasigurno će se pitati što je kod ovog pogotka radio njihov vratar Darren Randolph…

Od ostalih dvoboja, uz raniju pobjedu Arsenala protiv Hull Cityja, izdvajamo i slavlje Manchester Uniteda nad Watfordom, također s 2:0. Pogotke su za Crvene vragove zabili Juan Mata i Anthony Martial.