BALE ZAIGRAO NAKON TRI MJESECA I ODMAH ZABIO , ŠOU GAMEIRA USRED GIJONA , kiks Monaca

nogometni.net 18. veljače 2017 0

Vodeći sastav španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid u susretu 23. kola Primere na svom je Santiago Bernabeu svladao Espanyol sa 2-0 (1-0).

Real je u subotu dugo strahovao za bodove protiv Espanyola, bez Luke Modrića, Ramosa, Benzeme… nije to išlo lako. No, bodovi su tu, Espanyol je na Bernabeu pao s 2:0, te Real ima četiri boda više i utakmicu manje od Barcelone.

Strijelci za novu pobjedu “kraljevskog” kluba bili su Morata (33) i Bale (84) koji se tako u svojoj prvoj utakmici za Real nakon tri mjeseca pauze zbog ozljede upisao u strijelce. Mateo Kovačić igrao je za Real do 61. minute.

Bale je tako ponovno u prvom planu. Čudesni velški nogometaš nije igrao još od 22. studenoga i sraza sa Sportingom u Ligi prvaka. Bale je zabio u svojem karakterističnom stilu. Krenuo je u trk kad je Real osvojio loptu na svojoj polovici, Ronaldo je dao Iscu, Isco naprijed prema Baleu, a Velšanin se s loptom sjurio u šesnaesterac i pogodio iskosa suprotni kut za konačnih 2-0.

U 23. kolu La Lige, Atletico Madrid u subotu poslijepodne pobijedio je u gostima Sporting Gijon 4-1 i tako zadržao priključak za vrhom.

Rojiblancosi nisu smjeli kiksati u Gijonu jer bi u protivnom izgubili priključak za vrhom. S takvim razmišljanjem i ambicijama doputovali su ovaj prekrasni grad na moru. U ovom dvoboju prvi je poveo Atletico. Dogodilo se to u 46. minuti kad je Carrasco zabio za 1-0. Samo tri minute poslije, vatreno otvaranje drugog poluvremena ovog dvoboja nastavio je Alvarez koji je bacio domaće navijače u trans za 1-1.

Takav rezultat na semaforu je stajao sve do 85. minute, kad je na scenu stupio sjajni Kevin Gameiro koji je u razmaku od samo pet minuta postigao tri gola čime je prelomio pitanje pobjednika. Bio je ovo najbrži hat-trick u povijesti španjolskog nogometa.

Vodeći sastav francuskog nogometnog prvenstva Monaco u prvom je susretu 26. kola na gostovanju kod Bastije odigrao samo 1-1, a vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za momčad iz Kneževine.

Domaći su poveli golom Sadia Dialla koji je u 19. minuti udarcem glavom uspio svladati Subašića koji je loptu uspio zaustaviti tek kada je ona za 10-ak centimetara prešla liniju. Usprkos stalnom pritisku do kraja utakmice Monaco je uspio samo poravnati preko Bernarda Silve u 52. minuti.

Monaco sada ima 59 bodova, četiri više uz utakmicu više od branitelj naslova Paris SG-a koji se nalazi na drugom mjestu, dok je Bastia pretposljednja, 19. sa 23 boda, tri manje od 17. Lillea koji drži posljednje mjesto koje osiguravao ostanak.