Fiorentina doživjela debakl na Olimpicu, Džeko ponovno nabolji strijelac Serie A ; PSG SE SPASIO IZ ZALEĐA: Subašić još jednom oduševio na vratima Monaca

nogometni.net 7. veljače 2017 0

Nogometaši Rome su uvjerljivo, s 4:0 na svom Olimpicu nadigrali Fiorentinu u 23. kolu Serie A i tako upisali klupski rekord, 14 pobjeda u nizu kod kuće. Gosti su bili oslabljeni bez hrvatskog napadača Nikole Kalinića koji je propustio ovaj dvoboj zbog problema s koljenom.

Vodeći pogodak za Romu postigao je bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko u 39. minuti. Argentinski središnji branič Federico Fazio povećao je vodstvo domaćih preciznim udarcem glavom u 58. minuti. Belgijski reprezentativac Radja Nainggolan u 75. minuti je završio precizno izveden kontranapad za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je Džeko svojim drugim pogotkom.

Džeko je tako ponovno sam na vrhu ljestvice najboljih strijelaca sa 17 golova u prvenstvu ove sezone. Prošlog vikenda pretekao ga je Napolijev napadač Dries Mertens s ukupno 16 golova, ali mu je bh. reprezentativac uzvratio protiv Fiorentine.

Za goste je 90 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Milan Badelj, dok je Hrvoje Milić ostao na klupi gostiju.

Spalettijeva momčad ponovno juri za vodećim Juventusom. Rimljani su na drugom mjestu preskočili Napoli i sad imaju 50 bodova, četiri manje od Torineza koji imaju utakmicu manje.

Uzbudljivo je bilo u 24. kolu francuskog nogometnog prvenstva, Monaco je pobijedio Montpellier 2:1, a PSG je u sudačkoj nadoknadi istim rezultatom pobijedio Lille i zadržao tri boda zaostatka na vrhu za momčadi iz Kneževine.

Monaco je sjajno otvorio utakmicu i već nakon 20 minuta je vodio 2:0 golovima Kamila Glika (16) i Kyliana Mbappea (21).

Montpellier je na otvaranju drugog dijela smanjio preko Vitorina Hiltona koji je svladao Danijela Subašića udarcem glavom nakon ubačaja iz kornera. Monaco je u nastavku susreta imao nekoliko prilika kojima je mogao razriješiti pitanje pobjednika, no gosti su se doveli u neugodnu situaciju kada je Jemerson u 88. minuti zaradio crveni karton.

Domaćin je u posljednjim trenucima susreta imao dvije izgledne situacija za izjednačenje, no oba puta je Subašić odlično reagirao. U trećoj minuti sudačke nadoknade obranio je udarac Souleymanea Camare, a minutu kasnije isti je igrač pucao glavom nakon kornera, no Subašić je izvukao loptu ispod prečke.

PSG je teškom mukom pobijedio Lille 2:1, a pobjednički pogodak za Parižane zabio je Lucas Moura u drugoj minuti sudačke nadoknade, iz očiglednog zaleđa. PSG je poveo u 70. minuti golom Cavanija, a izjednačio je De Preville u 86. minuti.

Bordeaux je na gostovanju uvjerljivo porazio Caen 4:0. Gosti su stigli do pobjede sa po dva gola u svakom poluvremenu, a strijelci su bili Diego Rolan (11), Francois Kamano (22, 63) i Jaroslav Plasil (90).

Monaco vodi na ljestvici sa 55 bodova, PSG je drugi s tri boda manje, a treća je Nica sa 49 bodova i susretom manje.