Juve bježi Romi sedam bodova: Pjaca startao, Mandžo strijelac ; Mario Pašalić zabio je gol za pobjedu Milana s dva igrača manje

nogometni.net 9. veljače 2017 0

Juventus je rutinski odradio gostovanje kod Crotonea te pobijedio 2-0 u zaostaloj utakmici Serie A. Time su se odvojili na sedam bodova prednosti ispred Rome, stigli su do svoje 19 pobjede u 23 odigrana kola.

Svih 90 minuta odradio je ponovno raspoloženi Mario Mandžukić, strijelac prvog gola u 60. minuti. Marko Pjaca koji je po prvi puta bio starter od dolaska u redove aktualnog prvaka Italije igrao je do 87. minute.

Juve je odmah počeo autoritativno, imali su visok posjed i pokušavali preko bokova stvoriti višak. I Mandžo i Pjaca često su bili u kontaktu s loptom, ali Juve nije uspio u prvih 45 minuta razbiti barijere defenzivnog ‘davljenika’ kojeg čeka teška borba za ostanak.

U drugom poluvremenu ubacili su u višu brzinu i jakim pritiskom stigli do vodstva. Poslije centaršuta s desne strane Asamoah je skočio i pucao glavom što je obranio domaći golman Cordaz, no iz odbijene lopte spretno je poentirao naš Mario Mandžukić kojem je to bio peti gol u Serie A ove sezone.

Četrnaest minuta kasnije za potvrdu nova tri boda ‘bianconera’ siguran je bio Gonzalo Higuain koji je izašao sam na Cordaza te elegantno pogodio za 0-2.

Imao je Juve još nekoliko šansi do kraja utakmice, no rezultat se nije mijenjao.

Milan je pobijedio Bolognu na gostovanju 0-1 u sklopu nadoknade zaostalog kola zbog Superkupa. Onog Superkupa kojeg im je golom u odlučujućem penalu donio Mario Pašalić.

E, baš je ponovno hrvatski veznjak bio junak ‘rossonera’. Bologni je zabio gol u 89. minuti i to u situaciji gdje je Milan ostao s dva igrača manje!

I dok je ostatak njihove momčadi panično čistio sve u obrani, Deulofeu i Pašalić pohitali su naprijed, jedini puni snage i hrabrosti te je sjajni Mario zabio za pobjedu.

Gabriel Paletta koji je izravan krivac za poraz Milana od Sampdorije prethodnog vikenda gdje je skrivio penal, niti večeras se nije proslavio. U 18. minuti dobio je prvi žuti karton, a u 38. i drugi. No, još veću glupost učinio je Slovak Juraj Kucka koji je od 53. do 59. dobio dva žuta za novi crveni Milana!

Bologna se razigrala i tražila pobjedu, no očito su posljedice od sedam primljenih komada protiv Napolija za vikend još svježe. Kaznio ih je naš veznjak.

Pašalić se nakon što je nešto ranije promašio izglednu priliku u kojoj je bio sebičan i nije dao loptu u sredinu, našao na pravom mjestu i na dodavanje Gerarda Deulofeua samo gurnuo loptu u mrežu s par metara udaljenosti i tako opet postao heroj slavnog talijanskog kluba. Osim golom, navijače je oduševio i ovim prodorom koju minutu poslije.