Kup Kralja: Majstorije Suareza i Messija u slavlju Barcelone kod Atletica ; Francuski kup: Subašićev Monaco jedva prošao, Santinijev Caen ispao

nogometni.net 2. veljače 2017 0

Nogometaši Barcelone napravili su veliki korak ka finalu Kupa Kralja nakon što su u prvoj utakmici polufinala slavili u Madridu protiv Atletica s 2-1.

Već u 7. minuti Barca je povela golom Luisa Suareza iz solo prodora, a na 2-0 je povećao sjajnim udarcem Leo Messi (33). Za Atletico je u 59. minuti smanjio Antoine Griezmann, no momčad Diege Simeonea, unatoč brojnim prilikama, nije uspjela izbjeći poraz.

Kod Atletica je Šime Vrsaljko igrao prvo poluvrijeme, a kod Katalonaca je Ivan Rakitić zamijenjen u 58. minuti. Uzvrat je za sedam dana na Nou Campu.

Vodeća momčad Francuske lige Monaco tek je nakon produžetaka prošao trećeligaša Chamblya, dok su u šesnaestini finala Kupa ispali prvoligaši St. Etienne, Nancy i Caen.

Monaco je bez hrvatskog vratara Danijela Subašića gostovao kod trećeligaša Chamblya i očekivao se lagan prolaz lidera lige koji je u 48. minuti vodio s 3-0. No, domaći sastav je napravio nevjerojatan preokret i zabio tri gola, dok je kod Monaca isključen branič Raggi.

U dodatnome vremenu su N’Doram i Glik doveli Monaco u vodstvo od 5-3, ali se ni tada trećeligaš nije predao te je u 111. minuti smanjio na 4-5 i čak imao šansu ua novi podvig.

St. Etienne je ispao u produžetku od drugoligaša Auxerrea (0-3), a Caen, za koji je igrao Ivan Santini, od Angersa (1-3), dok je prvoligaš Guingamp morao igrati produžetke protiv trećeligaša Les Herbiersa (1-2). Trećeligaš CA Bastia bila je kobna za Nancy (2-0).

U utorak su ispali prvoligaši Lyon, Lorient i Nantes.