Lyon ponizio Metz, Lacazette postigao najljepši pogodak ove sezone u Francuskoj , PSG pregazio Marseille na Velodromeu

nogometni.net 26. veljače 2017 0

Lyon je u 27. kolu francuske Ligue 1 dočekao Metz i goste ispratio sa pet komada u mreži.

Memphis Depay je u 43. minuti doveo Lyon u vodstvo. Sjajnu akciju Lyona završio je Lacazette, ali je pogodio stativu, a Holanđaninu nije bilo teško potom loptu ubaciti u prazan gol.

Početkom drugog poluvremena Depay se upisao još jednom u strijelce kada je primio loptu na desnoj strani, oslobodio se svog čuvara i silovito sa desetak metara pogodio suprotni ugao.

U 74. minuti Lyon je došao do trećeg pogotka. Nakon brzog kontranapada Depay je izašao sam na golmana gostiju Didillona, no bio je nesebičan i poslao loptu ka Lacazetteu, no ispred napadača Lyona je do lopte stigao štoper gostiju Balliu, ali je reagovao nespretno i poslao je u sopstvenu mrežu.

Na 4:0 u 78. minuti povisio je Lacazzete najljepšim pogotkom u Ligue 1 ove sezone. Depay mu je asistirao, a francuski reprezentativac je ušao u kazneni prostor, a potom tri puta zaredom “slomio kičmu” Faletteu i Signorinu, a potom lijevom nogom poslao loptu u suprotne rašlje. Konačnih 5:0 postavio je Valbuena prelijepim lob udarcem u 90+2. minuti susreta.

U 27. kolu francuske Ligue 1 na Velodromeu je igrana najveća utakmica francuskog prvenstva, a Le Classique je pripao PSG-u koji je pregazio Marseille rezultatom 5:1.

Sveci su poveli već u 6. minuti susreta. Veratti je izveo slobodan udarac skoro sa sredine terena, Silva je glavom prebacio loptu na drugu stativu gdje je sam ostao drugi štoper PSG-a Marquinhos i pogodio je mrežu nemoćnog Pelea.

U 16. minuti Parižani su udvostručili prednost. Veratti je poslao loptu, Pastore samo malo skrenuo, a Cavani je izašao oči u oči sa Peleom i rutinski ga prebacio za 2:0.

Na početku drugog poluvremena već je bilo 3:0. Smušenost domaće odbrane nakon Matuidijeve asistencije najbolje je iskoristio Lucas i pogodio za 3:0. Četvrti gol za PSG postigao je Draxler u 61. minuti nakon Meunierovog ubačaja sa desne strane. Nijemac je bio najbrži i u petercu je reagovao prije Pelea i ubacio loptu u gol.

Počasni pogodak za Marseille postigao je Fanni u 70. minuti susreta na Lopezovu asistenciju, a konačnih 5:1 postavio je Matuidi u 73. minuti na Verattijevu asistenciju.