Napoli zabio sedam golova u Bologni, Muriel donio pobjedu Sampdoriji protiv očajnog Milana , Lazio uvjerljiv

nogometni.net 5. veljače 2017 0

U 23. kolu italijanske Serie A Napoli je gostovao kod Bologne, a mrežu domaćina napunio je “do vrha” slavivši sa čak 7:1.

Već nakon šest minuta susreta Napoli je vodio sa 2:0. U 4. minuti Hamšik je pogodio za vodstvo gostiju, a dvije minute kasnije pogodi je i Insigne. Domaćin je mogao smanjiti u 26. minuti. Callejon je rukom igrao u svom kaznenom prostoru i za to je dobio direktan crveni karton, no penal je promašio Destro. Tačnije, Reina je odično obranio. Domaćin je imao igrača više samo šest minuta, kada je Masina zbog oštrog starta isključen sa terena. Mertens je u 33. minuti povisio na 3:0, a Torosidis je u 36. smanjio rezultat. Mertens je svojim drugim golom u 43. minuti postavio konačan rezultat prvog poluvremena (4:1).

U drugom poluvremenu najprije je Hamšik kompletirao svoj hat-trick u 70. i 74. minuti, a potom je svoj hat-trick kompletirao i Mertens u 90. minuti za konačnih 7:1.

Nogometaši Milana poraženi su na San Siro od Sampdorije s 1:0 u okviru 23. kola italijanske Serije A, a gol odluke postigao je Muriel s penala. Rossoneri su tako nastavili sa lošom formom, a današnji poraz bio je već treći uzastopni. Plasman u Ligi prvaka ostao je samo san, a pitanje je hoće li Milan na kraju izboriti i Evropsku ligu.

Osim gola Muriela iz 70. minute susreta, vrijedno istaći je crveni karton igrača Milana Sose u 90. minuti, te stativa Deuofeu početkom drugog poluvremena. Milan je nakon ovog poraza ostao osmoplasirana ekipa italijanske Serije A, dok je Sampdoria na 10. poziciji.

U današnjim susretima 23. kola italijanske Serie A Lazio je sa objedljivih 6:2 slavio u Pescari, a meč je obilježio Marco Parolo.

Vezni igrač Lazija je postigao četiri gola u trijumfu Nebeskoplavih na Adriaticu, a asistent kod jednog gola bio je i naš reprezentativac Senad Lulić.

Nakon prvih 45 minuta nije se činilo da će Lazio pregaziti domaću ekipu. Parolo je postigao dva pogotka u 0. i 14. minuti, no ubrzo je Pescara smanjila preko Benalija u 29. minuti. Priliku za izjednačenje propustio je Caprari u 37. minuti kada nije iskoristio penal, ali je do kraja poluvremena Brugman ipak pogodio u 41. minuti za 2:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Lazio je odigrao zaista furiozno i postigao je četiri gola. Najprije je Parolo postigao svoj hat-trick u 49. minuti, a na 4:2 povisio je Keita u 57. minuti. Immobile je nakon kornera u 69. minuti postigao pogodak za 5:2, no nije se radovao s obzirom da je igrao za Pescaru, a navijači domaće ekipe su ga nagradili velikim aplauzom. Konačnih 6:2 postavio je Parolo na Lulićevu asistenciju u 77. minuti. Lulić je u igru ušao samo 12 minuta ranije zamijenivši Keitu.

Empoli i Torino podijelili su bodove odigravši 1:1. Gosti su poveli preko Belottija u 11. minuti, a na 1:1 izjednačio je Pucciarelli u 45+2. minuti meča. Torino je mogao doći do tri boda u 55. minuti, no Falqueov penal je odbranio Skorupski. Rade Krunić je odigrao čitav meč za Empoli, a propustio je jednu odličnu priliku u 25. minuti kada je njegov šut odbranio Hart. U 39. minuti dobio je i žuti karton.

Atalanta je golovima Gomeza iz 5. i 17. minute sa 2:0 savladala Cagliari, Pellegrini je golom iz 26. minute donio tri boda Sassuolu na gostovanju kod Genoe, dok je susret Chieva i Udinesea završen bez pogodaka.