Pastore asistencijama donio PSG-u pobjedu u derbiju protiv Lyona , Monaco na krilima mladog Mbappea stigao do uvjerljive pobjede protiv Caena

nogometni.net 20. ožujka 2017 0

Nogometaši PSG-a pobijedili su na svom stadionu u okviru 30. kola Ligue 1 ekipu Lyona s rezultatom 2:1.

Sve bitno odigralo se u prvom poluvremenu. Već u šestoj minuti Lacazette je doveo goste u vodstvo na asistenciju Rafaela. Potom je Pastore isporučio dvije asistencije za preokret Parižana. Rabiot je bio strijelac u 34. a Draxler u 40. minuti.

U drugom poluvremenu Lyon je imao veći posjed lopte, ali je PSG bio opet znatno opasniji pred golom. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao. PSG je uprkos pobjedi ostao drugoplasirana ekipa Ligue 1 s tri boda zaostatka u odnosu na lidera Monaca, dok je Lyon na četvrtom mjestu.

Monaco pobijedio u gostima u okviru 30. kola Ligue 1 ekipu Caena s uvjerljivih 3:0.

Gosti su imali inicijativu u prvom poluvremenu, a već od 13. minute bili su u vodstvu kada je Mbappe postigao gol na asistenciju Germaina. Na odmor se otišlo sa prednošću Monaca od 1:0.

Samo četiri minute igre u nastavku bile su potrebne gostima da udvostruče prednost. Strijelac je bio Fabinho iz penala.

Imao je Monaco bezbroj prilika u nastavku, a jednu od njih iskoristio je danas sjajni Mbappe koji je devet minuta prije kraja meča na asistenciju Moutinha postigao svoj drugi gol i postavio konačni rezultat utakmice.

Inače, mladi Mbappe (18) tako je postigao 18. gol u sezoni u 18 odigranih utakmica u svim natjecanjima.