Šest pogodaka Barcelone u mreži Gijona, Real jedva iščupao bod protiv Las Palmasa

nogometni.net 2. ožujka 2017 0

U susretu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou ‘razbila Sporting Gijon 6-1, a posljednji pogodak na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić

Hrvatski veznjak se među strijelce upisao u 87. minuti, a bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone u Primeri.

Golove za Barcu zabili su i Lionel Messi (9), Juan Rodriguez (11-ag), Luis Suarez (27), Paco Alcacaer (49) i Neymar (65), dok je strijelac za goste bio Carlos Castro (21).

Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcelonu, dok Duje Čop nije nastupio za goste.

Uvjerljiv je bio i Villarreal koji je na gostovanju pobijedio Osasunu 4-1. Golove za ‘Žutu podmornicu’ zabili su Roberto Soriano (2), Roberto Soldado (27-11m) i Rafael Borre (74, 78), dok je strijelac za Osasunu bio Roberto Torres (64-11m).

Nogometaši Las Palmasa priredili su veliko iznenađenje odigravši na Santiago Bernabeu 3-3 protiv Real Madrida u susretu 25. kola Primere

“Kraljevski klub” može biti sretan što je osvojio i jedan bod, jer su gosti pet minuta prije kraja susreta vodili 3-1 i imali igrača više.

Real je sjajno ušao u susret i već u osmoj minuti je poveo golom Isca nakon sjajne asistencije Matea Kovačića. No, Las Palmas je izjednačio svega dvije minute kasnije, a strijelac je bio Tana. Do kraja prvog dijela više nije bilo uzbuđenja, a možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 47. minuti kada je Gareth Bale dobio crveni karton. Velšanin je prvo dobio žuti karton zbog prekršaja, no potom je odgurnuo jednog igrača Las Palmasa i sudac David Fernandez ga je poslao na hlađenje.

Gosti su s igračem više poveli u 56. minuti iz jedanaesterca golom Jonathana Viere, a tri minute kasnije Kevin-Prince Boateng je šokirao Bernabeu trećim golom.

Las Palmas je sigurno čuvao vodstvo do same završnice, no u posljednjih pet minuta je Real uspio izjednačiti, a oba gola je zabio Cristiano Ronaldo. Prvo je u 86. minuti smanjio iz kaznenog udarca, a tri minute kasnije je nakon ubačaja iz kornera zabio za 3-3.

Kovačić je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Karim Benzeme, dok Luka Modrić nije nastupio. Kod gostiju je Alen Halilović zaigrao posljednjih 15 minuta, a Marko Livaja je propustio susret zbog ozljede.