SUBAŠIĆ I MONACO PONOVNO RASPUCANI , AGONIJI NIKE KOVAČA NEMA KRAJA Eintracht doživio 4 četvrti poraz u nizu , ŠIME VRSALJKO ODLIČAN U POBJEDI ATLETICA

nogometni.net 6. ožujka 2017 0

Nogometaši Monaca na uvjerljiv su način u nedjelju stigli do 20. prvenstvene pobjede, nakon što su na svom stadionu Louis II u Monte Carlu s uvjerljivih 4-0 svladali Nantes, a hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić po 12. put u ovoj sezoni sačuvao svoju mrežu.

Monaco je načeo Nantes već u 4. minuti kad je prvi od svoja dva pogotka na utakmici postigao 18-godišnji Kylian Mbappe.

U posljednje dvije minute prvog dijela domaći je sastav još dvaput zatresao mrežu. Prvo je precizan bop Valere Germain u 44. minuti, a dvije minutu poslije po drugi je put u strijelce upisan Mbappe.

U nastavku je jedini pogodak pao iz kaznenog udarca, opravdano dosuđenog nakon prekršaja na Lemaru, a siguran realizator bio je Brazilac Fabinho.

Monaco je u 28 utakmica sakupio 65 bodova, tri više od drugoplasiranog PSG-a i trećeplasirane Nice. Nantes je ostao na 34 boda i na 12. mjestu.

Mbappe je ove sezone zabio 10 golova u prvenstvu te s 18 godina i dva mjeseca postao najmlađi igrač koji je to uspio u povijesti.

Eintracht Frankfurt kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač poražen je na domaćem terenu od Freiburga 2:1.

Branimir Hrgota, nesuđeni hrvatski reprezentativac, doveo je Eintracht u vodstvo već u 12. minuti, ali onda slijedi preokret u režiji gostiju.

Niederlechner zabija u 25. i 39. minuti i već do predaha gosti imaju prednost koju je ne ispuštaju do kraja. Frankfurtu je ovo četvrti poraz u nizu i poslije odličnog starta, sve više posustaju i klize prema sredini poretka.

Madridski Atletico pobijedio je Valenciju 3:0 u sklopu 26. kola Primere, a strijelci u bili Antoine Griezmann (10.,83.) i Kevin Gameiro u 47. minuti susreta igranog na Vicente Calderonu. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko igrao je svih 90 minuta za domaćina.

Momčad Diega Simeonea se od početka nametnula kao dominantniji protivnik i zasluženo stigla do pobjede dvama pogocima, a uz to su imali i cijeli niz vrlo dobrih šansi kojima su mogli i podebljati pobjedu, dok su gosti mahom prijetili iz kontraudara. Ovim trobodom su preskočili Real Sociedad na četvrtom mjestu i još uvijek imaju odlične izglede za plasman u Ligi prvaka, posebno ako ovako nastave igrati i ostatak proljeća. Vrsaljko je, prema prikazanom, odigrao vrlo dobru utakmicu i zadovoljio ukuse španjolske javnosti…