CHELSEA JURI PREMA TITULI Briljantnom partijom samljeli snažnog protivnika, Manchester United prosuo bodove , Tottenham je pobijedio Arsenal u derbiju

nogometni.net 30. travnja 2017 0

Nogometaši Chelsea načinili su još jedan korak bliže osvajanju naslova prvaka nakon što su u susretu 35. kola na gostovanju pobijedili Everton 3-0.

Golove za ‘Bluese’ zabili su Pedro (66), Gary Cahill (79) i Willian (86).

U drugom dvoboju Middlesbrough i Manchester City su odigrali 2-2, nakon što je City izjednačio pet minuta prije kraja utakmice. Domaćin je pobjedom mogao produžiti nadu za ostanak u elitnom društvu, dok su Cityju bodovi bili potrebni u borbi za plasman u Ligu prvaka. Na koncu oba sastava mogu biti nezadovoljna. Middlesbrough jer je sve bliže padu u niži rang, dok je City ugrozio četvrto mjesto.

‘Boro’ je vodio 1-0 i 2-1 golovima Alvara Negreda (38) i Caluma Chambersa (77), no City se oba puta vratio, a strijelci su bili Sergio Aguero (69-11m) i Gabriel Jesus (85).

Nogometaši Manchester Uniteda odigrali su u prvoj utakmici nedjeljnog programa Premiershipa mršavih 1:1 sa Swanseajem na svome Old Traffordu, te razočarali navijače i menadžera Josea Mourinha.

United je u vodstvo doveo Wayne Rooney iz jedanaesterca u zadnjim sekundama prvog poluvremena, ali epitet junaka ponio je na kraju islandski veznjak Gylfi Sigurdsson koji je Velšanima donio remi prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca s dvadesetak metara u 79. minuti.

Tottenham je pobijedio Arsenal 2:0 u derbiju sjevernog Londona, u 35. kolu Premiershipa pogocima Delea Allija u 55. i Harrya Kanea u 57. minuti.

Mlade snage su tako odlučile pitanje pobjednika, Alliju je to 17., a Kaneu 21. pogodak u prvenstvu. Tottenham je sada praktično osigurao drugo mjesto, a prviplasirani Chelsea bježi četiri boda. Arsenal pak nastavlja s blijedim izdanjima, na šestom su mjestu i krizi nema kraja…