Chelsea novom golijadom poslao poruku Tottenhamu, potop B. Dortmunda na Allianz Areni , JUVENTUS NEZADRŽIVO JURI PREMA NASLOVU

nogometni.net 8. travnja 2017 0

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 32. kola Premier lige vodeći Chelsea je u gostima kod Bournemoutha slavio sa 3-1 te je zadržao sedam bodova prednosti u odnosu na Tottenham.

Chelsea je poveo u 17. minuti, kada je udarac Diega Coste u vlastitu mrežu skrenuo Adam Smith. Tri minute kasnije Eden Hazard povećava na 2-0. Do kraja prvog poluvremena Bournemouth ipak zabija, a strijelac je Joshua King (42). Pobjedu Chelseaja potvrdio je Marcos Alonso u 68. minuti.

Derbi Bayerna i Borussije D. protekao je u aposlutnoj dominaciji domaćina. Već nakon 10 minuta Ancelottijeva ekipa vodila je 2:0, golove su postigli Ribery i Lewandowski. Gosti su u München stigli s dosta igrača koji su načeti i Tuchel nije htio previše riskirati s njima.

To je uvjetovalo i promjenu sustava, igrali su s trojicom u obrani i to nije bilo dobro. Prvi gol pao je nakon akcije u kojoj je Ribery ostao sam na 14 metara i probušio je Bürkija. Lewandowski je pak zabio iz slobodnog udarca.

Tračak nade za crno-žute vratio je Guerreiro fantastičnim udarcem u rašlje sa 18 metara. Ali do kraja poluvremena poentirao je Robben. Utakmica je riješena u 68. minuti, prvo je Aubameayangov pokušaj s linije izbio Boateng, a u nastavku akcije Lewandowski je izborio jedanaesterac, kojeg je sam realizirao.

Međutim, pri izlasku primio se za rame. Bio bi to veliki hendikep ukoliko Poljak ne bi mogao zaigrati protiv Reala.

Nogometaši Juventusa pobijedili su u 31. kolu Serie A u Torinu Chievo s 2-0 i opet imaju velikih devet bodova prednosti ispred Rome.

Dvostruki strijejelac za Juve bio je Gonzalo Higuain (23, 84), a talijanski prvak igrao je bez Marija Mandžukića i Marka Pjace.

Ranije su Atalanta i Sassuolo odigrali 1-1, a domaćini su tako napravili domaći kiks u borbi za Europu. Pogodak je za momčad iz Bergama postigao Bryan Cristante (73), dok je strijelac za Sassuolo bio Lorenzo Pellegrini (36).