KALINIĆ ‘POCRVENIO’, JURIĆ UZEO BOD: Mandžukić savršeno asistirao Higuainu, Juventus lako protiv ‘fenjeraša’ Pescare , Milan izjednačio u 97. minuti i šokirao Inter!

nogometni.net 15. travnja 2017 0

Kakva drama u derbiju Intera i Milana! “Rossoneri” su gubili 0:2, ali su uspjeli izjednačiti u 97. minuti, doslovce u posljednjim sekundama Derbyja della Madonnina koji se igrao u 32. kolu Serie A.
Vodio je Inter 2:0 golovima Candreve (36.) i Icardija (44.), ali je Milan uspio doći do boda u zadnjih deset minuta utakmice. Prvo je Romagnoli zabio za 1:2 u 83. minuti, a u trenucima dok je sudac već pogledavao na sat, u “nadoknadi nadoknade”, Milan je uspio zabiti nakon izvedenog kornera. Lopta Duvana Zapate prešla je gol-crtu, potvrdila je to gol-tehnologija, a domaći igrači žalili su se na vrijeme, jer je, po njihovom mišljenju, sudac Daniele Orsato neopravdano produljio utakmicu.

Od hrvatskih igrača. Ivan Perišić bio je jedan od najboljih interovaca na terenu, asistirao je Icardiju kod drugog gola. Zamijenjen je Perišić u 67. minuti, očito prerano je Stefano Pioli išao zatvarati utakmicu.  Marcelo Brozović ostao je na klupi za pričuve, dok je Mario Pašalić na drugoj strani, utakmicu je propustio zbog žutih kartona.

Nakon što je Juventus “razbio” Barcelonu u Ligi prvaka, ovog vikenda imao je lakši posao u gostima kod “fenjeraša” Pescare, ali nije uspio nadmašiti 3:0 pobjedu iz Lige prvaka. Torinezi su na kraju slavili s 2:0, koliko je bio i rezultat na poluvremenu . Oba pogotka postigao je Gonzalo Higuain, a za drugi mu je asistirao Mario Mandžukić.

Postojala je ideja da Mandžukić odmori ovu utakmicu, ali trener Massimiliano Allegri ipak je odlučio neumornog SuperMarija uvrstiti u prvih 11 i u ovoj utakmici. Mandžukić mu se odužio sjajnim dodavanjem, glavom je nježno spustio loptu za Higuaina, koji je iz blizine svladao vratara Pescare u 43. minuti.

Higuain je tako došao do 23. gola u sezoni, ukupno 200. u Ligama petice, u dresu Reala (107), Napolija (71) i Juvenutsa (22).

Prvi gol na utakmici zabio je u 23. minuti, na dodavanje Cuadrada. Mandžukić je na kraju odigrao cijelu utakmicu.

Juventus je još povećao prednost pred Romom koja je kod kuće remizirala protiv Atalante 1:1, uz 25. gol Edina Džeke u Serie A i 35 u sezoni. Kurtić je zabio u 22., Džeko je izjednačio u 50.

Fiorentina je kod kuće izgubila protiv Empolija 1:2, a izravni crveni karton zbog nesportskog ponašanja na kraju utakmice dobio je Nikola Kalinić i preskočit će derbi protiv Intera. Milan Badelj ostao je na klupi za pričuve. Poveli su gosti u 37. minuti preko El Kaddoura, izjednačio je Tello u 64., da bi Pasquale šokirao domaćine u 93. minuti pogodivši s bijele točke. Jedanaesterac je skrivio Borja Valero.

Ivan Jurić vratio se na klupu Genoe, a njegova je momčad kod kuće remizirala s Laziom 2:2. Simeone u 10. i Pandev u 78. minuti dvaput su donijeli vodstvo domaćinu, dok su za goste zabili Biglia i Alberto.