Rekordno dobri Cavani povukao PSG do nove pobjede , Napoli slavio u Rimu , Romelu Lukaku i Everton zaustavili probuđeni Leicester City

nogometni.net 10. travnja 2017 0

Nakon mirnog prvog poluvremena, uz dva pogotka Edinsona Cavanija i po jednim Angela di Marije i Blaisea Matuidija, aktualni francuski nogometni prvaci svladali su Guingamp i nakon susreta 32. kola zadržali tri boda manje u odnosu na vodeći Monaco.

Paris Saint-Germain pobjedom 4-0 protiv desetoplasiranog suparnika ponovno je preskočio sastav Nice i vratio se na drugo mjesto poretka najboljih francuskih klubova, a sve najvažnije napravili su u drugom poluvremenu. Kao što to i obično biva u ogledu ovih dvaju suparnika, rasplet je stigao u drugih 45, pa se sada bilježi da je PSG devet od posljednjih deset golova u mrežu Guingampa postigao u drugom poluvremenu.
Di Maria je prvi zabio u 56., a već četiri minute kasnije Cavani je povisio rezultat. Svojim je drugim golom u 71. minuti stigao i do 29. ligaškog gola ove sezone, odnosno izjednačenja osobnog rekorda. Jednako ih je toliko postigao u dresu Napolija u sezoni 2012/13. Sve je zaključio Matuidi u 90. minuti.

U derbiju 31. kola talijanskog nogometnog prvenstva Napoli je u Rimu pobijedio Lazio 3-0 učvrstivši se na trećem mjestu ljestvice Serie A.

Bio je to okršaj za treće mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Napoli sada ima sedam bodova više od Lazija, ali i dostižna četiri boda manje od Rome na drugom mjestu. Zanimljivo, nogometaši Napolija su po prvi put od sezone 1975/76 uspjeli stići do gostujućih pobjeda kod oba rimska kluba, Rome i Lazija, ali i prvi put u klupskoj povijesti vezati šest prvenstvenih pobjeda na strani.

Gosti su do pobjede došli lakše nego što se očekivalo, a strijelci su bili Jose Callejon (25.) i Lorenzo Insigne (52., 90.). Stigao je Insigne ovime do trinaestog ligaškog gola u sezoni, što mu je i osobni rekord u karijeri.

Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za goste, dok je Marko Rog ušao u igru u 79. minuti. Ivan Vargić nije nastupio za domaći sastav.

Craig Shakespeare, koji je na trenerskoj klupi Leicestera naslijedio Claudija Ranierija, nakon pet uzastopnih pobjeda zaustavljen je na Goodison Parku, gdje je u nedjelju u 32. kolu Premier lige Everton slavio sa 4-2.

Već u prvoj minuti domaćini su poveli preko Toma Daviesa, no uslijedio je brzi preokret “lisica” pa u 4. minuti zabija Islam Slimani, a u 10. iz slobodnog udarca Marc Albrighton. Nije tu bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. U 23. minuti Ross Barkley je ubacio, a Romelu Lukaku glavom zabija za 2-2.

Everton je ponovno poveo u 41. minuti, nakon kornera strijelac je bio stoper Phil Jagielka. Pobjedu Evertona potvrdio je u 57. minuti Romelu Lukaku svojim drugim pogotkom na utakmici.

Lukaku je vodeći strijelac Premier lige sa 23 gola.