Monaco pobijedio u gostima Nancy i približio se naslovu prvaka ; Derby della Mole: Pjanić asistirao Higuainu u 92. minuti za bod Juventusa protiv Torina

nogometni.net 7. svibnja 2017 0

Odigrano je pet utakmica 36. kola francuske Ligue 1, a postignuti su sljedeći rezultati: Guingamp – Dijon 4:0, Lille – Metz 0:2, Lorient – Angers 1:1, Nancy – Monaco 0:3 i Toulouse – Caen 0:1.

Guingamp koji je stanovnik sredine tabele ugostio je Dijon koji vodi borbu za opstanak u društvu najbolji. Domaćis u poveli golom Brianda već u 4. minuti. Premda su domaći do kraja prvog dijela imali još nekoliko prilika, ostalo je 1:0.
U nastavku domaći brzo postižu tri gola. Salibur pogađa u 55. i 59. minuti. Samo pet minuta poslije Briand je bio strijelac za konačnih 4:0.

Metz je na gostovanju kod Lillea vodio 1:0 nakon prvih 45 minuta, a jedini pogodak postigao je Mandjeck u 37. minuti ovog dvoboja. Metz je u nastavku preko Cohade u 55. minuti povećao na 2:0, a rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Lorientu je na megdan stigao Angers. Domaći su bili pod impertivom pobjede jer se nalaze u opasnoj zoni. No, nakon prvog poluvremena mreže su mirovale. U nastavku domaći dolaze u vodstvo od 1:0 preko Philippoteauxa u 63. minuti. Ipak, radost domaćih trajala je devet minuta. Za konačnih 1:1 pogodio je Manceau.

Nancy koji se nalazi u zoni ispadanja odmjerio je snage sa liderom Monacom. Već nakon prvog dijela bilo je 0:2. Kouendolo je u 4. minuti postigao autogol. Vodstvo je udvostručio Silva u 40.minuti. Igrao se 86.minut kada je Lemar pogodio za konačnih 0:3. Izuzetno važna pobjeda Monaca u borbi za naslov prvaka.

Toulouse je protiv Caena bio favorit. No, ankon prvog poluvremena semafor je pokazivao 0:0. No. U nastavku gosti preko Santinija u 58.minuti dolaze u vodstvo. Stečenu prednost uspjeli su sačuvati do kraja utakmice i osvojili važna tri boda.

Nakon četiri uzastopna trijumfa Juventusa nad Torinom, Derby della Mole je završen neriješenim rezultatom (1:1). Točnije, Juve je spasio bod u 90+2. minuti.

Massimiliano Alegri je na teren poslao drugu postavu kako bi svoje najbolje igrače odmorio za uzvrat polufinala Lige prvaka protiv Monaca, što su Bikovi iskoristili i poveli sa 1:0 u 53. minuti kada je Adem Ljajić postigao fantastičan pogodakiz slobodnog udarca.

Torino je igrao sa igračem manje više od pola sata nakon što je u 57. minuti Afriyeie Acquah isključen zbog drugog žutog kartona, a Stara dama je do izjednačenja stigla u 90+2. minuti.

Miralem Pjanić, koji je u igru ušao u 69. minuti umjesto Rincona, je asistirao Gonzalu Higuainu, koji je ušao u 56. minuti, a Argentinac je matirao Harta za konačnih 1:1.