Legia i Kopenhagen sigurni, BATE i Ludogorec kiksali , pobjede APOEL-a, Sheriffa i Hapoela, Vardar remizirao u Švedskoj

nogometni.net 13. srpnja 2017 0

Kopenhagen je večeras u Slovačkoj gotovo riješio pitanje putnika u treće pretkolo Lige prvaka nakon pobjede protiv Žiline rezultatom 3:1.

Domaći su poveli pred kraj prvog poluvremena preko Spaleka, a voda na mlin Danaca okrenula se od 61. minute kada je isključen igrač Žiline Kacer. Kopenhagen je potom postigao tri gola, a trostruki strijelac bio je srbijanski napadač Andrija Pavlović.

BATE i Alashkert su remizirali 1:1. Bjeloruse je u vodstvo doveo Rios pred kraj prvog poluvremena, a onda je pogodio i u vlastitu mrežu za iznenađujući dobar rezultat gostiju.

Legija je ostvarila sigurnu pobjedu od 3:0 u gostima kod Mariehamna. Poljaci su već u prvih 45 minuta riješili pitanje prolaska golovima Guilhermea, Nagyja i Hamalainena. Vrijedi istaći da su Finci utakmicu okončali s deset igrača nakon isključenja Dafae.

Žalgiris je u zanimljivoj utakmici savladao favorizovani Ludogorets rezultatom 2:1. Bugari su u vodstvo došli u 18. minuti preko Aniceta, a pred kraj meča Litvanci su preokrenuli rezultat. Strijelci su bili Nyuiadzi i Kuklys, dok je Sernas zaradio isključenje u sudijskoj nadoknadi.

Dundalk i Rosenborg su odigrali neriješeno 1:1. Irce je u vodstvo doveo McMillan u 18. minuti, a Reginiussen je postavio konačan rezultat minutu prije odlaska na odmor.

U okršaju prvaka Cipra i Luksemburga prvih 45 minuta okončano je bez golova, a domaći su imali inicijativu. Domaći su i u nastavku nastavili napadati, a bedem gostiju probijen je u 71. minuti. Pogodio je Bertoglio za konačnih 1:0.

Sudar prvaka Moldavije i Albanije nije ponudio veća uzbuđenja u prvom dijelu. Domaći su bili favoriti u ovom dvoboju. U drugom poluvremenu Sheriff je težio da postigne pogodak, a to su uspjeli tek u 79. minuti kada je sa jedanaest metara pogodio Badibanga za 1:0. Kukesi, koji je prije četiri godine eliminisao Sarajevo u Evropskoj ligi, pokazao se kao ozbiljan rival favorizovanom timu iz Moldavije.

Hapoel, prvak Izraela, ugostio je šampiona Mađarske ekipu Honveda. Nakon prvih 45 minuta domaći su vodili 1:0, a gol je postigao Vitor u 35. minuti meča. Igrala se 52. minuta kada je Einbinder pogodio za 2:0. Deset minuta poslije Lanzafame smanjuje na 2:1. To je bio i krajnji rezultat. Tim iz Budimpešte pokušat će u revanšu eliminisati Hapoel, a za Honved je svih 90 minuta igrao bh. nogometaš Đorđe Kamber.

Malmo, prvak Švedske, ugostio je makedonskog Vardara. Premda su domaći u prvom dijelu imali više od igre, na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

U nastavku su gosti zaigrali nešto bolje, a to su konkretizirali u 63. minuti kada su postigli pogodak preko Nikolova. Nakon primljenog gola domaći su zaigrali mnogo ofanzivnije, a u 75. minuti Brorsson je pogodio za konačnih 1:1.