RIJEKA REMIZIRALA S RED BULLOM: Prvak Hrvatske ima aktivan rezultat, BALOTELLI ZABIO AJAXU

nogometni.net 27. srpnja 2017 0

Rijeka je u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka u srijedu u Salzburgu remizirala s Red Bullom 1-1. Prvak Hrvatske ima dobar rezultat za uzvrat na Rujevici koji se igra za sedam dana, iako je na Red Bull Areni pokazao dva različita lica. Pogodak je za Riječane zabio je Mario Gavranović u 30. minuti, dok je strijelac za Salzburg bio He-Chang Hwang u 48. minuti.

Dva poluvremena, dva različita lica Rijeke. Najbolje objašnjava ono što smo vidjeli od riječke igre u Salzburgu. U prvom su dijelu, nakon deset minuta igre, bijeli s Rujevice zaigrali sjajno i do kraja poluvremena dominirali po prilikama i posjedu lopte. No, u drugom dijelu, Red Bull je bio bolji, izabranici Matjaža Keka kao da su se pogubili nakon pogotka Hwanga. No, idemo redom.

Hrvatski prvak je uspio u naumu da ostanu neporaženi u Salzburgu, a postigli su i gol u Red Bull Areni koji im daje prednost pred uzvrat na Rujevici 2. kolovoza. Riječani su bili bolja i opasnija momčad u prvom dijelu, uspjeli su povesti pogotkom Gavranovića, a odmah na početku drugog dijela su primili gol što je jako poremetilo njihovu igru u nastavku. Srećom, austrijski prvak ipak nije imao snage za potpuni preokret, pa Rijeka ima šansu da za sedam dana osigura playoff Lige prvaka.

Rijeka je prvu dobru situaciju pred domaćim vratima imala već u 9. minuti. Gorgon je tukao iz daljine, lopte se na rubu kaznenog prostora dokopao Gavranović , ali onda šutirao pored gola. Samo četiri minute kasnije opet panika ispred Walkea. Po desnoj strani kombinirali su Kvržić i Filip Bradarić, a onda dobar volej Hebera s desetak metara na vrijeme je zaustavio njemački čuvar mreže u redovima Salzburga. Novu priliku Rijeka je imala u 24. minuti. Mišić je dobro ubacio iz kornera, a Župarić glavom promašio gol, lopta je bila otišla tik uz desnu vratnicu.

Nakon propuštenih prilika, Rijeka je povela u 30. minuti kada je Ristoski preciznim centaršutem pronašao samog Gavranovića, čiji je udarac glavom odsjeo neobranjivo u mreži domaćina. U 35. minuti Sluga je obranio neugodan udarac Japanca Minamina iz daljine, a u istoj minuti Gorgon se nije dobro snašao u dobroj prilici.

Austrijanci su izjednačili već u trećoj minuti drugog poluvremena. Yabo je probio obranu Rijeke i proigrao Južnokorejanca Hwanga, čiji udarac obilazi Slugu i odsjeda u mreži. Izjednačujući pogodak Salzburga potpuno je “otvorio” utakmicu, obje su momčadi zaigrale vrlo riskantno. Hrvatski prvak opasno je “visio” u nastavku. Rijeka nije uspjevala u drugom dijelu zadržati loptu u svom posjedu, a domaći su nogometaši nadirali sa svih strana.

Salzburg je navalio svim silama po drugi gol pa u 60. minuti Sluga sjajno brani udarac najboljeg igrača RB Salzburga Minamina s desetak metara, a u 72. minuti Izraelac Dabbur promašuje prazna vrata u najboljoj prilici utakmice. U 83. minuti udarac Župarića prolazi tik pored vratnice u prvoj opasnijoj akciji Riječana u drugom dijelu. Mogao je Vešović u potpunosti šokirati polupraznu Red Bull Arenu u 91. minuti, dva puta je odlično slomio svog braniča fintom lijevo-desno u naletu u kaznenom prostoru Austrijanaca, ali je inda loše tukao daleko od desne vratnice gola Walkea.

U najzanimljivijim dvobojima prvih susreta 3. pretkola Lige prvaka Nice i Ajax su odigrali 1:1, dok Celtic kod kuće nije uspio pobijediti Rosenborg (0:0).

Nice je na Azurnoj obali povela golom Marija Balotellija (32), a za prošlosezonskog finalista Europske lige izjednačio je Donny van de Beek (49).

Hrvatski trener, nekadašnji igrač Hajduka Ivan Leko debitirao je remijem na klupi Club Bruggea. Belgijska je momčad odigrala 3:3 pred svojim navijačima s Basaksehirom i to nakon što je prokockala dva gola prednosti!

Vodili su domaćini 2:0 golovima Bonaventure i Denswila nakon 16 minuta igre, ali Turci su preokrenuli golovima Mossora (59., 74.) i Elije (64.). Ipak, Club Brugge se spasio poraza nakon drugog gola Denswila u 79. minuti.

U Glasgowu nije bilo pogodaka, a hrvatski branič Jozo Šimunović odigrao je cijeli susret za Škote.

Najveće iznenađenje napravio je kazahstanski prvak Astana koja je s 3-1 kod kuće pobijedila poljskog prvaka Legiju. Dinamo je u Kijevu također s 3-1 slavio protiv Young Boysa, a cijelu utakmicu za Ukrajince odigrao je Domagoj Vida.
Izraelski prvak Hapoel Beer Sheva je s 2-0 nadigrao bugarski Ludogorec, a slovenski Maribor kod kuće protiv islandskog FH-a s 1-0 golom Tavaresa (54).