Bayer i Hoffenheim podijelili bodove, Neuer se vratio na gol Bayerna u pobjedi protiv Werdera , Newcastle razbio očajni West Ham, Swansea slavio kod Crystal Palacea

nogometni.net 26. kolovoza 2017 0

Nogometaši Bayerna pobijedili su u Bremenu u okviru 2. kola Bundeslige ekipu Werdera rezultatom 2:0.

Nakon dužeg izbivanja zbog ozljede treninzima punog intenziteta vratio se ponajbolji svjetski golman Neuer, koji se na današnjem meču vratio na gol Bavaraca.

Bayern je apsolutno dominirao u prvom poluvremenu, ali je odbrana Werdera na čelu s golmanom Pavlenkom uspjela odoliti svim napadima. Najbolje prilike imali su Robben i Tolisso, čiji je udarac zatresao prečku domaćeg gola. Ipak, nisu mogli izdržati do kraja meča pa je Lewandowski u samo tri minute postigao dva gola za konačnih 0:2.

Nogometaši Bayera i Hoffenheima podijelili su bodove u Leverkusenu odigravši neriješeno 2:2.

Trener gostiju je ponovo napravio mnogo rotacija u početnom sastavu, dok se domaćim navijačima u Leverskusenu predstavio trener Herrlich. Koliko je Bayer dominirao u prvom poluvremenu najbolje pokazuje podatak da gosti nisu uputili niti jedna udarac ka golu domaći (10:0).

Najbolje šanse propustili su Bellarabi i Volland, a onda je u 32. minuti Wendell doveo Bayer u vodstvo golom iz penala, kojeg je skrivio reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić.

Pakleno je bilo odmah na startu drugog poluvremena. Samo dvije minute igre bilo je dovoljno da Kramarić izjednači na asistenciju Wagnera. U sljedećem napadu Bellarabi je ponovo doveo domaće u vodstvo iskoristivši dodavanje Mehmedija, a konačnih 2:2 postavio je Uth u 70. minuti.

Nogometaši Newcastlea pobijedili su na St. James Parku u okviru 3. kola Premiershipa ekipu West Hama rezultatom 3:0.

Oba Uniteda sezonu su otvorila sa po dva poraza, a Bilićevu ekipu prošlog vikenda u potpunosti je napustila i sreća.

Imali su domaći više od igre u prvom poluvremenu što su krunisali u 36. minuti golom Joselua na asistenciju Atsua. To je ujedno bio prvi gol za Newcastle u novoj sezoni. I u nastavku West Ham se nije probudio, a pitanje pobjednika riješio je Clark u 72. minuti kada je iskoristio dodavanje Ritchieja. Do kraja meča Svrake su uspjele postići još jedan gol, a konačnih 3:0 postavio je Mitrović tri minute prije kraja meča.

Swansea je ostvario sigurnu pobjedu (2:0) u Londonu protiv Crystal Palacea. Strijelci za goste bili su Abraham i Ayew.

Golova nije bilo na mečevima između Huddersfielda i Southamptona te na susretu između Watforda i Brightona. Vrijedi istaći da je Watford gotovo cijelu utakmicu igrao s igračem manje nakon isključenja Britosa.