Juventus okrenuo 0-2, Mandžukić izborio penal i asistirao , MESSIJEV ŠOU: Genijalni Argentinac promašio jedanaesterac, a onda uzeo stvar u svoje ruke

nogometni.net 26. kolovoza 2017 0

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić izborio je jedanaesterac i asistirao za jedan pogodak u 4-2 (2-2) pobjedi talijanskog prvaka Juventusa na gostovanju kod Genoe u susretu 2. kola Serie A.

Domaći sastav, kojega vodi hrvatski trener Ivan Jurić, sjajno je krenuo u susret i nakon samo sedam minuta imao prednost od 2-0. U 1. minuti Genoa je sretno povela nakon što je lopta pogodila Juventusova veznjaka Pjanića u koljeno i završila u mreži, da bi u 7. minuti Galabinov iskoristio jedanaesterac za vodstvo domaćih od 2-0. Taj je kazneni udarac dosuđen nakon pregleda snimke jer glavni sudac Banti nije vidio prekršaj Ruganija na Galabinovu.

Ipak, Juventus se vratio već do kraja prvog poluvremena s dva gola Dybale. Argentinac je u 14. smanjio na 2-1 na asistenciju Pjanića, a potom u četvrtoj minuti nadoknade iskoristio udarac s bijele točke za 2-2. I taj je kazneni udarac dosuđen pregledom snimke kada se Banti uvjerio kako je udarac Mandžukića iz peterca pogodio u ruku Lazovića i spriječio prolazak lopte ka golu.

Potpuni preokret dogodio se u 62. minuti kada je Mandžukić lijepo uposlio Cuadrada, a Kolumbijac se spretno snašao u kaznenom prostoru domaćih i zatresao mrežu. Konačni rezultat svojim trećim golom postavio je Dybala u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Juventus koji je na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova, dok je Genoa ostala na jednom osvojenom bodu.

U drugom susretu 2.. kola koji se igrao istovremeno Bologna je kao gost svladala novaka u ligi Benevento pogotkom Donsaha u 55. minuti. Bruno Petković je pobjedu Bologne ispratio s klupe za pričuve.

Uvodnoj 2-0 pobjedi protiv Betisa na otvaranju španjolskog prvenstva, nogometaši Barcelone dodali su i gostujuću kod Alavesa u subotnjoj utakmici 2. kola La Lige. Rezultat je ponovno bio 2-0.

I dok je Lionel Messi u prvom ogledu ostao bez pogotka nakon što je triput uzdrmao okvir gola, sve je naplatio u drugom kolu, premda je i tu imao trenutaka kojih se neće rado sjećati. Promašio je sjajni argentinski napadač Barcelone udarac s bijele točke u 39. minuti ogleda pri rezultatu 0-0. Sviran je on nakon pada Gerarda Piquea, stopera koji je igrao 400. utakmicu za klub.

Ono što je propustio realizirati tada, Messi je nadoknadio u drugom poluvremenu pogocima u 55. i 66. minuti. Postao je tako prvi igrač koji je u posljednjih 14 sezona u najjačoj španjolskoj ligi poentirao barem jednom. U 75. minuti je mogao do novog pogotka, no pogodio je okvir gola.

Utakmicu je Messi iskoristio da postane prvi igrač u povijesti španjolskog prvenstva s 350 ligaških pogodaka, a ujedno je i prvi nakon Gerda Müllera s tolikom brojkom ligaških golova za samo jedan klub. Trebale su mu 384 utakmice. Legendarni njemački napadač postigao ih je 365 bundesligaških za Bayern.