Madriđani razbili Deportivo, Kroos zabio golčinu, Ramos pocrvenio , pobjeda Barcelone ; ČUDESNI NEYMAR NAŠALIO SE S TOULOUSEOM: Brazilac zabio dva gola, ali jedan potez posebno ostavlja bez daha

nogometni.net 21. kolovoza 2017 0

Aktualni španjolski prvak uvjerljivo je krenuo u obranu naslova.

Nogometaši Real Madrida upisali su pobjedu u prvom kolu Primere. Na gostovanju kod Deportiva La Corune slavili su 3:0.

U prvih deset minuta mogao se proslaviti Florin Andone. U šestoj i osmoj bio jer jedan na jedan s Keylorom Navasom, ali je vratar Reala izašao kao pobjednik. Kazna je stigla u 20. minuti kada je Gareth Bale nakon kiksa vratara Rubena zabio po sredini gola. Malo kasnije i Casemiro (27) je lagano zabio poslije dodavanja Marcela.

U drugom poluvremenu pao je još jedan gol. U 60. minuti opet je Andone bio u prilici. Tukao je dobro glavom, ali je na kraju njegov udarac blokiran. Dvije minute kasnije Toni Kroos stupio je na scenu. Lijepo je ispratio dodavanje Garetha Balea u prostor nakon čega je posao loptu u rašlje.

U samoj završnici Daniel Carvajal je skrivio jedanesterac, ali je Andone nije iskoristio pkon. Opet se iskazao Navas. U 92. minuti Ramos je dobio drugi žuti zbog grubog prekršaja te je napustio teren.

Nogometaši Barcelone pobjedom protiv Betisa 2:0 krenuli su u novu sezonu.

Uoči samog susreta održana je minuta šutnje za žrtve terorističkog napada, a svi igrači katalonskog diva na leđima su umjesto svog imena imali natpis Barcelona. Susret, u kojem je Ivan Rakitić proveo na terenu 90. minuta, na svoj je način obilježio Lionel Messi.

Međutim, ne golovima i asistencijama nego promašajima. Tri puta je Argentinac tresao okvir goola, dok je uputio deset udaraca.

Barcelona je povela u 36. minuti autogolom Alina Tosce.Tri minute kasnije Gerard Deulofe lijepo je prošao i asistirao za Sergija Roberta.

Messi je u 35. minuti minuti zatresao okvir gola prvi pu, a to je ponovio u 60. i 81. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

U susretu 3. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je sa 6-2 pobijedio Toulouse.

Golove za PSG zabili su Neymar (31, 90+2), Rabiot (35), Cavani (75-11m), Pastore (82) i Kurzawa (84), dok su za goste zabili Gradel (18) i Julien (78).

Pariški sastav je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 69. minuti pocrvenio Veratti.

U ranije odigranom susretu Caen je na gostovanju pobijedio Lille 2-0, a drugi gol na utakmici postigao je hrvatski napadač Ivan Santoni u 69. minuti. Među strijelce se upisao i Damien Da Silva (5).