PSG slavio protiv Guingampa, Neymar debitrao uz gol i asistenciju , Hat-trick Falcaa u trijumfu Monaca u Dijonu

nogometni.net 13. kolovoza 2017 0

Neymar je odlično započeo epizodu u dresu Paris Saint-Germaina nakon što je u utakmici 2. kola Ligue 1 upisao gol i asistenciju u gostujućoj pobjedi protiv Guingampa rezultatom 3:0.

Neymar je ovog ljeta za rekordnih 222 miliona eura stigao iz Barcelone, ali njegovi papiri nisu bili spremni za meč 1. kola protiv Amiensa u kojem je PSG slavio rezultatom 2:0.

U večerašnjem sudari protiv Guingampa u gostima Parižani su vodili glavnu riječ na terenu, a Neymar se često nalazio u centru zbivanja na terenu. Ipak, nakon prvih 45 minuta bilo je 0:0.

PSG je sretno došao do pogotka u 52. minuti kada je Ikoko želio dodati svom golmanu, ali je bio neprecizan i ustvari je postigao autogol.

Deset minuta kasnije na asistenciju Neymara gol postiže Cavani. PSG je nastavio s napadima, a do gola za 3:0 stigao je u 82. minuti kada se Neymaru odužio Cavani i asistirao mu za njegov pogodak u debitantskom nastupu.

Nogometaši Monaca pobijedili su na Gaston Gerard stadionu u okviru drugog kola Ligue 1 ekipu Dijona rezultatom 4:1.

Već u trećoj minuti Falcao je doveo goste u vodstvo na asistenciju Glika, a do kraja poluvremena domaći golman je morao još dva puta vaditi loptu iz mreže.

Prvo je Jemerson iskoristio dodavanje Moutinha, a onda je danas sjajni Falcao pogodio na asistenciju Diakhabyja.

Dvije minute prije kraja veoma sadržajnog prvog poluvremena Said je iskoristio dodavanje Amalfitana i smanjio na 3:1.

U šestom minuti nastavka fenomenalni Falcao postiže hat-trick, ovaj put na asistenciju Lemara. Do kraja meča obje ekipe su mogle postići još poneki gol, ali rezultat od 4:1 se nije mijenjao.