Bayern uvjerljiv kod Schalkea, Augsburg golom Gregoritscha srušio Leipzig , Barcelona pregazila Eibar, Hat-trick Zaze u pobjedi Valencije protiv očajne Malage

nogometni.net 20. rujna 2017 0

Nogometaši Bayerna pobijedili su u Gelsenkirchenu u okviru 5. kola Bundeslige ekipu Schalkea rezultatom 3:0.

Domaći su riskirali i do večerašnje utakmice pogodili s dovođenjem talentiranog mladog trenera Tedesca, ali protiv Bavaraca ipak nije mogao puno uraditi.

Goste, koji će do siječnja zbog povrede biti lišeni nastupa svog prvog golmana Neuera, u vodstvo su stigli u 25. minuti kada je Lewandowski pogodio s penala. Rodriguez je četiri minute kasnije na asistenciju Tolissa udvostručio prednost i s rezultatom 0:2 otišlo se na odmor.

Konačan rezultat postavio je Vidal u 75. minuti iskoristivši dodavanje večeras sjajnoj Rodrigueza.

Augsburg je na svojoj WWK Areni savladao RB Leipzig rezultatom 1:0.

Domaći su na kritike odgovorili vezanim pobjedama, a posebno je bitna bila večerašnja protiv favorizovanog Leipziga, koji je stigao u Augsburg bez suspendovanog sjajnog veznjaka Keite. Strijelac odlučujućeg gola bio je Gregoritsch na asistenciju Finnbogasona još u četvrtoj minuti utakmice. Wolfsburg i Werder su podijelili bodove odigravši 1:1. Strijelac za domaće bio je Origi, dok je bod gostima donio Bartels.

Nogometaši Valencije pobijedili su na Mestalli u okviru 5. kola La Lige ekipu Malage rezultatom 5:0.

U izjednačenom prvom poluvremenu bolje su se snašli domaći koji su poveli golom Mine na asistenciju Solera.

U nastavku meča Valencija je zaigrala još bolje i nakon samo deset minuta igre Zaza je udvostručio prednost iskoristivši dodavanje večeras sjajnog Solera. Pet minuta kasnije fantastični italijanski napadač je postigao svoj drugi gol na asistenciju Montoye, a gotovo u sljedećem napadu kompletirao je svoj hat-trick.

Konačnih 5:0 postavio je Rodrigo iskoristivši dodavanje Guedesa tri minute prije kraja meča. Domaći su tako stigli do prve pobjede nakon tri neuspješna kola, dok je Malaga poražena i petu utakmicu zaredom na otvaranju sezone.

U drugoj utakmici 5. kola La Lige Barcelona je na domaćem terenu pobijedila Eibar rezultatom 6:1.

Ovo je maksimalna peta pobjeda Barcelone u prvenstvu, a tim Ernesta Valverdea sada ima gol-razliku 17:2. Eibar je upisao treći poraz pri čemu je skupio i dvije pobjede.

Blaugrana nije imala lagan zadatak u prvom poluvremenu, a prvi gol je postignut u 20. minuti iz penala koji je realizirao Messi. Na 2:0 povisio je Paulinho u 38. minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Čvrstina koju je Eibar imao na početku meča nije prikazana u drugom dijelu, pa je Denis Suarez već u 53. minuti pogodio za 3:0. Četiri minute kasnije Enrich je smanjio na 3:1 da bi u nastavku meča Messi s još tri pogotka (59′, 62′ i 87′) postavio konačnih 6:1. Fenomenalni Argentinac je stigao do brojke od 300 postignutih golova za Barcelonu na stadionu Camp Nou u svim natjecanjima.