Danci uvjerljivi protiv Poljaka, Nijemci pobijedili Češku, Norvežani i Irci sigurni , Slovačka dobila Sloveniju

nogometni.net 2. rujna 2017 0

Danci su motivirano ušli u utakmicu s Poljacima te su poveli u 16. minuti, strijelac je bio Delaney, a asistent Eriksen. Svoju drugu asistenciju je Eriksen upisao u 42. minuti kada je Cornelius pogodio mrežu Poljske za 2:0 u korist domaćih. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Danska je nastavila s dobrom igrom u drugom poluvremenu, što je rezultiralo trećim pogotkom. Strijelac je bio Jorgensen u 59. minuti. Nakon dvije asistencije, Eriksen se upisao na listu strijelaca te je pogodio u 80. minuti za 4:0 u korist Danske. To je bio konačan rezultat susreta.

Rumunji su u 7. kolu ugostili Armeniju, a tokom prvog dijela susreta su mreže mirovale.

U drugom poluvremenu je bilo uzbuđenja, Voskanyan je skrivio penal te je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Rumunija imala priliku povesti golom iz penala, međutim, Stancu nije pogodio s bijele točke. Rumunji su do kraja utakmice ipak uspjeli iskoristiti igrača više na terenu, pa je pobjednički gol u 91. minuti postigao Maxim.

U terminu od 18:00 sati su snage odmjerili Kazahstan i Crna Gora, a Crnogorci su pobijedili rezultatom 3:0.

Njemačka je odlično otvorila utakmicu te je povela golom Wernera već u 4. minuti, kojem je asistirao Ozil. Minimalnu prednost od jednog pogotka Nijemci su zadržali do kraja prvog poluvremena.

Česi su do izjednačenja stigli u 76. minuti preko Daride, a asistent je bio Jankto. Ipak, pobjedu Njemačkoj donosi Hummels u 88 minuti susreta.

Norvežani su bili favoriti uoči utakmice s Azerbejdžanom, a otpor gostiju su slomili u 32. minuti kada je gol iz penala postigao King. Domaća reprezentacija je nakon prvog dijela igre imala prednost od jednog gola. U nastavku susreta je prednost Norvežana na 2:0 autogolom povisio Sadygov u 60. minuti. Domaći su utakmicu priveli kraju te su upisali zasluženu pobjedu.

Malta – Engleska 0:4

Iako je to malo ko mogao očekivati, rezultat nakon prvog poluvremena utakmice između Malte i Engleske glasio je 0:0.

Ipak, u drugom poluvremenu je “pukla” odbrana Malte, a to se dogodilo u 53. minuti kada je nakon asistencije Allija pogodio Kane za vodstvo Engleske. Drugi gol za goste postigao je Bertrand u 86. minuti. Potom su golove u sudijskoj nadoknadi vremena postigli Welbeck i ponovo Kane.

Slovačka – Slovenija 1:0

U prvom poluvremenu utakmice u kojoj je Slovačka bila domaćin Sloveniji pogodaka nije bilo. Pogodak je viđen tek u 81. minuti kada je mrežu Slovenije zatresao Nemec. Taj gol je bio dovoljan za pobjedu Slovačke.