Kostarika na korak do plasmana na SP , Argentini se nakon remija s Venezuelom “smiješi” doigravanje

nogometni.net 6. rujna 2017 0

Kostarika je na korak do plasmana na SP 2018. nakon što je sinoć u osmom kolu kvalifikacija CONCACAF-a odigrala 1-1 s Meksikom, dok su SAD pale na četvrto mjesto poslije također neodlučenog rezultata 1-1 u susretu protiv Hondurasa

Kostarika je, četiri dana nakon što je uvjerljivo svladala SAD s 2-0, imala priliku potvrditi kartu za Rusiju pobjedom kod kuće protiv Meksika koji se već plasirao na SP. No, najprije je Cristian Gamboa u 42. minuti zabio autogol i tako doveo Meksiko u vodstvo, a Marcos Urena je izjednačio u 83. minuti i donio bod Kostariki.

S 15 bodova Kostarika još nije osigurala plasman među prve tri reprezentacije koje izravno idu na SP. Ali s obzirom na to da ima pet bodova prednosti ispred Paname koja je s 3-0 bila bolja od Trinidad i Tobaga i šest više od četvrtoplasiranih Sjedinjenih Država i petoplasiranog Hondurasa za očekivati je da će “Ticos” u zadnje dvije utakmice kvalifikacija osigurati odlazak u Rusiju. Kostarika 6. listopada igra kod kuće protiv Hondurasa, a četiri dana kasnije u gostima protiv Paname.

U izrazito teškim uvjetima na 35°C uz izuzetno veliku vlažnost zraka Honduras i SAD su odigrali 1-1 pred 35.000 gledatelja na stadionu Olímpico Metropolitano. Napadač Dynamo Houstona Romell Quioto je doveo Honduras u vodstvo u 23. minuti, a u 84. minuti je izjednačio Bobby Wood.

SAD su trenutačno četvrte na ljestvici, imaju jednak broj bodova kao i Honduras, ali bolju gol razliku. Četvrtoplasirana momčad ide u doigravanje protiv petoplasirane reprezentacije u Azijskoj zoni. U listopadu reprezentacija koju vodi Bruce Arena igra kod kuće protiv Paname, a onda u gostima protiv Trinidad i Tobaga.

Rezultati osmog kola kvalifikacija za SP 2018. u zoni CONCACAF:

Honduras – SAD 1-1
Panama – Trinidad i Tobago 3-0
Kostarika – Meksiko 1-1

Argentinska nogometna reprezentacija je sinoć, u 16. kolu kvalifikacija za SP 2018., propustila priliku da osigura odlazak Rusiju nakon što je kod kuće odigrala 1-1 s Venezuelom, zadnjeplasiranom reprezentacijom u južnoameričkim kvalifikacijama

Očekivalo se da će Argentina, koja je slavila u svih šest zadnjih susreta protiv Venezuele, i sinoć imati lagan zadatak protiv reprezentacije koja je bez pobjede u deset utakmica. No, nakon sinoćnjeg remija momčad Jorgea Sampaolija ostala je na petom mjestu na ljestvici s 24 boda dvije utakmice prije kraja kvalifikacija i najizgledniji je kandidat za doigravanje. Prve četiri reprezentacije idu izravno na SP.

Venezuela nema nikakvih izgleda za SP, ali je povela četvrtoj minuti drugog poluvremena susreta u Buenos Airesu pogotkom Jhona Murilla. Gosti su vodili samo četiri minute jer je Argentina izjednačila u 48. minuti, zahvaljujući autogolu Rolfa Feltschera.

Do kraja kvalifikacija Argentina igra još protiv Perua kod kuće 5. listopada i pet dana kasnije gostuje kod Ekvadora.

Brazil, jedina južnoamerička reprezentacija koja je osigurala SP, vodi na ljestvici s 37 bodova nakon što su sinoć odigrali također 1-1 protiv Kolumbije.

Urugvaj, koji je s 2-1 pobijedio Paragvaj na njihovom terenu, drugi je s 27 bodova, dok je Kolumbija je treća s 26.

Peru, koji nije nastupio na SP-u od 1982., bio je bolji od Ekvadora s 2-1 i nalazi se na četvrtom mjestu s 24 boda, i s boljom gol razlikom ispred Argentine. Čile je izgubio u Boliviji i sada je na šestom mjestu s bodom zaostatka iza Argentine.

Prve četiri reprezentacije idu izravno na SP, dok petoplasirana mora u doigravanje protiv Novog Zelanda.