Manchester City pomeo nemoćni Liverpool, Everton doživio debakl na Goodisonu, Koeman pružio priliku Nikoli

nogometni.net 9. rujna 2017 0

Nogometaši Manchester Cityja deklasirali su Liverpool s 5-0 u derbiju 4. kola engleske Premier lige odigranom na stadionu Etihad.

Argentinac Sergio Agüero iskoristio je u 24. minuti odlično dodavanje Belgijca Kevina de Bruynea. Bio mu je to 124. pogodak u Premier ligi čime je postao najbolji ne-europski strijelac u povijesti elitnog engleskog razreda, prestigavši Dwighta Yorkea.

U 37. minuti gosti su ostali s igračem manje, jer je isključen Sadio Mane zbog opasne igre i neopreznog starta na domaćeg vratara Edersona. Brazilcu je osam minuta ukazivana pomoć prije nego što je iznesen s terena s imobiliziranim vratom.

Zbog tog je događaja prvo poluvrijeme produženo osam minuta, a u šestoj minuti dodatka Gabriel Jesus je na ubacivanje De Bruynea glavom pogodio za 2-0. Isti je igrač realizirao kontranapad Cityja u 53. minuti, a konačnih 5-0 s dva je pogotka postavio Leroy Sane. Prvo je pogodio za 4-0 u 77. minuti, a peti gol zabio je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 91. minuti.
Nakon što je ostao s igračem manje na terenu, Liverpool više nije bio nikakva prijetnja domaćoj momčadi. Trener gostiju Jürgen Klopp za ovaj je dvoboj odlučio je hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena ostaviti na klupi za pričuvne igrače.

Nogometaši Evertona su 3. kolu engleske Premier lige na svome Goodison Parku poraženi od Tottenhama s 0-3, a za domaće je posljednjih desetak minuta zaigrao i naš Nikola Vlašić.

Bivši nogometaš Hajduka je pri kraju prijelaznog roka potpisao petogodišnji ugovor s Evertonom, a trener Ronald Koeman mu je odlučio pružiti priliku već u prvoj utakmici. Vlašić (19) je ušao u igru u 80. minuti umjesto Idrisse Gueyea i tako stekao prvo premierligaško iskustvo u karijeri.

Na njegovu žalost, debi neće pamtiti po dobrom jer je Tottenham deklasirao Everton. Harry Kane je bio dvostruki strijelac, a jedan je pogodak dodao Christian Eriksen. Kane je tako došao do svog 80. pogotka u Premier ligi (ukupno stotog) u 120. nastupu. Brži je u povijesti bio samo Alan Shearer kojem su trebale 102 utakmice za 80 golova.

Arsenal je na Emiratesu pobijedio Bournemouth s 3-0, došavši do drugog ovosezonskog slavlja. Dvostruki je strijelac za Topnike bio Danny Welbeck, a jedan je pogodak dodao Alexandre Lacazette.

U dvoboju dva posljednja engleska prvaka Chelsea je slavio na gostovanju kod Leicester Cityja s 2-1. Alvaro Morata je doveo Bluese u vodstvo u 41. minuti, a na 2-0 je povisio bivši veznjak Leicestera N’Golo Kante. Poraz Lisica je pogotkom s bijele točke u 62. minuti ublažio Jamie Vardy.