Novi posrtaj Milana; Strinić i društvo na koljena bacili velikana , Inter se dugo mučio, slomio je Genou tek u samoj završnici utakmice

nogometni.net 24. rujna 2017 0

U susret šestog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je teškom mukom pobijedio Genou 1:0, dok je u drugom genovsko-milanskom okršaju Sampdorija pobijedila Milano 2:0

Pobjedu Interu donio je Danilo D’Ambrosio golom u 88. minuti.

Inter je dominirao veći dio utakmice, ali nikako nije uspio probiti raspoloženog Mattiju Perina. U prvom poluvremenu domaćin je najbliže pogotku bio u 45. minuti kada je Marcelo Brozović pogodio vratnicu. Ipak, obrana momčadi Ivana Jurića je kapitulirala u 88. minuti kada je D’Ambrosio zabio nakon ubačaja iz kornera.

Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za domaći sastav, dok je Brozović igrao do 81. minute. Gosti su u samoj završnici ostali bez dvojice isključenih igrača. U 90. minuti je isključen Stephane Omeonga, a u drugoj minuti sudačke nadoknade i Adel Taarabt.

U prvoj nedjeljnoj utakmici šestog kola Serie A u Genovi je Sampdoria srušila Milan 2:0

Milan je dobio nove vlasnike koji su ovog ljetnog prijelaznog roka na pojačanja potrošili više od 230 milijuna eura kako bi posrnulog nogometnog diva vratili na stare staze slave. No trebat će vremena da Milan opet postane velik i kandidat za trofeje. Novi udarac ambicijama ‘rossonera’ zadala je Sampdoria koja je pred svojim navijačima zasluženo došla do tri boda.

Prvi pogodak na utakmici zabio je kolumbijski napadač Zapata u 72. minuti, da bi trijumf domaćeg sastava u sudačkoj nadoknadi potvrdio argentinski veznjak Alvarez. U pobjedničkoj momčadi cijelu utakmicu je vrlo dobro odradio Ivan Strinić, a kod Milana je svih 90 minuta na terenu proveo Nikola Kalinić.

Lazio je na gostovanju pobijedio Veronu 3:0 golovima Cire Immobilea (24-11m, 40) i Adam Marušića (60). Ivan Vargić nije branio za goste.