Prva pobjeda Bilićevog West Hama , Halilović asistent u pobjedi Las Palmasa

nogometni.net 11. rujna 2017 0

Nogometaši West Ham Uniteda, koje vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, u 4. su kolu Premier lige ostvarili prvu ovosezonsku pobjedu svladavši na Olimpijskom stadionu u Londonu novaka u ligi Huddersfield Town s 2-0 (0-0)

West Ham je dominirao gotovo čitavim tijekom susreta, no u prvom poluvremenu je promašivao izgledne situacije pa je do pobjede stigao golovima u samoj završnici.

Domaći sastav poveo je sretnim pogotkom Obianga u 72. minuti jer je njegov udarac s 25 metara odbio od leđa gostujućeg braniča Jorgensena u mrežu. Konačnih 2-0 postavio je Andre Ayew koji je najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru u 77. minuti.

West Ham je sada s tri boda 18. na ljestvici, dok je Huddersfield nakon prvog poraza šesti sa sedam bodova.

Na vrhu ljestvice su dva kluba iz Manchestera sa po 10 bodova, jedan manje ima branitelj naslova Chelsea.

Hrvatski veznjak Alen Halilović bio je asistent za prvi pogodak Las Palmasa konji je u posljednjoj utakmici 3. kola španjolskog nogometnog prvenstva kao gost svladao Malagu s 3-1 (1-0)

Halilović je u posljednjoj minuti prvoga poluvremena odlično uposlio Jonathana Vieru koji je doveo “kanarince” u vodstvo. Domaći su izjednačili već u 48. minuti golom Diega Gonzaleza, da bi Halilović propustio veliku priliku dovesti svoju momčad u vodstvo u 63. minuti. Njegov udarac sa samo 10-ak metara domaći vratar je uspio odbiti u gredu, a samo minutu potom Halilović je izašao iz igre.

Las Palmas je do prve pobjede u sezoni stigao golovima Callerija u 69. i Remyja u 88. minuti.

S prvim bodovima u sezoni Las Palmas je skočio na 14. mjesto na ljestvici, dok je pretposljednja Malaga ostala bez bodova, kao i posljednji Alaves.

Na ljestvici vode Barcelona i Real Sociedad sa po devet bodova.