PSG ostao bez trijumfa protiv Montpelliera , Lyon kiksao kod kuće protiv Dijona, Bordeaux nastavio niz bez poraza ; Juventus rutinski savladao Torino

nogometni.net 23. rujna 2017 0

Nogometaši Montpelliera i PSG-a podijelili su bodove na De la Mosson stadionu u okviru 7. kola Ligue 1 odigravši meč bez pogodaka.

U prošlom kolu došlo je do sukoba na relaciji Cavani-Neymar, a Brazilca danas zbog povrede nije bilo u kadru pa su mediji vrlo sumnjičavi. Na kraju je očito da su se prvi problemi u svlačionici prenijeli i na teren.

Imali su Parižani više od igre u prvom poluvremenu i čak 74 posto posjeda lopte, ali do gola nisu mogli. I u nastavku je PSG kontrolirao igru. Ipak, broj prilika je bio manji nego u prvom dijelu pa su domaći uspjeli da odole žestokom pritisku gostiju.

U sedmom kolu francuske Ligue 1 Lyon je neočekivano kiksao kod kuće, dok je Bordeaux ostao jedna od dvije ekipe koje ne znaju za poraz ove sezone.

Lyon je dočekao Dijon i osvojio je samo bod (3:3). Fekir je u 20. minui doveo Lyon u vodstvo, a preokret gostima donijeli su Sliti iz penala u 23. i Xeka u 52. minuti. U 60. minuti Aouar je izjednačio na 2:2, a tri minute kasnije Diaz je pogodio iz penala za 3:2. Konačnih 3:3 postavio je Yambere u 65. minuti susreta.

Bordeaux je pobjedom nad Guingampom (3:1) ostao uz PSG jedina neporažena ekipa ove sezone. Pogotke za domaću ekipu su postigli Kamano (31.), Mndy (75.) i Cafu (90+2.), dok je za goste počasni pogodak postigao Salibur (46.).

Derby della Mole u šestom kolu italijanske Serie A je pripao Juventusu je rutinski savladao Torino rezultatom 4:0, a centralna figura meča bio je Miralem Pjanić.

Juve je poveo u 16. minuti. Pjanić je oduzeo loptu Rinconu pred golom Torina i prepustio loptu Dybali koji je preciznim udarcem matirao Sirigua za 1:0. Nedugo zatim, u 24. minuti Baselli je zbog krvničkog starta nad našim reprezentativcem dobio drugi žuti karton i sudija Giacomelli ga je poslao u svlačionicu. U 40. minuti Cuadrado je prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora, a Pjanić je preciznim udarcem povisio na 2:0 i već tada je bilo jasno da će Juventus osvojiti tri boda.

Fenomenalnu partiju Pjanić je zaokružio u 57. minuti kada je ubacio loptu iz kornera sa desne strane, a Alex Sandro je glavom šalje iza Siriguovih leđa za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Dybala u 90+1. minuti. Pjanić je počeo akciju, a završio je Argentinac na asistenciju sunarodnjaka Higuaina.