Real Madrid u derbiju sredio imenjaka i upisao jako važnu pobjedu , raskol između zvijezda PSG-a

nogometni.net 18. rujna 2017 0

U derbiju 4. kola Primere Real Madrid je slavio na gostovanju kod Real Sociedada s 3-1.

Baskijski klub je Real dočekao s maksimalnim učinkom, ali je europski prvak konačno u Primeri pokazao snagu i bez suspendiranoga Ronalda.

Real je poveo u 19. minuti preko Borja Mayorala, a za domaćine je izjednačio Kevin Rodrigues u 28. minuti. Šest minuta kasnije isti igrač je ovaj puta pogodio vlastitu mrežu, a na 3-1 je u 61. minuti povećao Gareth Bale.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, dok je Mateo Kovačić ozlijeđen. Real je pobjedom skočio na četvrto mjesto s osam bodova, a ispred su Barcelona (12), Sevilla (10) i Real Sociedad (9).

PSG rastura u francuskom prvenstvu, ali situacija među najvećim zvijezdama pariške momčadi daleko je od idealne i prijeti da naruši atmosferu u svlačionici

Parižani su stigli i do šeste prvenstvene pobjede u isto toliko kola, a gosti iz Lyona su si presudili s dva autogola (Marcelo 75, J. Morel 86.). Vodeća momčad prvenstva zabila je ukupno 21 gola (primila tek tri), dakle 3,5 po utakmici.

Zaista impresivne brojke, ali poslije novog trijumfa francuski mediji pričali su o nekim drugim stvarima koje su se događale na terenu. Naime, najveće zvijezde sastava počele su se ponašati kao djeca u vrtiću i ne mogu se dogovoriti oko toga tko će izvoditi slobodnjake i penale.

Tako u jednoj situaciji Dani Alves nije dao loptu Cavaniju da opali slobodni udarac nego ju je čuvao i zatim pružio Neymaru, a isto tako kod penala za PSG Cavani i Neymar su imali novu raspravu oko toga tko bi trebao biti izvođač.

Na kraju je Urugvajac izašao kao pobjednik te je dobio priliku s bijele točke, ali prethodni sukob s Neymarom ga je toliko dekoncentrirao da nije pogodio.