SENZACIJA NA SANTIAGO BERNABEUU – moćni Real srušen u poslednjoj minuti usred Madrida! KRAMA I DRUŠTVO DO VELIKOG PREOKRETA STIGLI U ZADNJIM SEKUNDAMA Borussia ponovno na vrhu Bundeslige

nogometni.net 21. rujna 2017 0

Nakon gotovo dvadeset godina, nogometaši Real Betisa uspjeli su pobijediti Real Madrid na Santiago Bernabeuu, i to na kakav način!

U napetoj utakmici 5. kola španjolske Primere, pogodak odluke zabio je Arnaldo Sanabria u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Aktualni europski i španjolski prvak je dominirao cijeli susret, ali nije uspio slomiti gostujuću obranu. Junak utakmice bio je Betisov vratar Adan koji imao nekoliko fantastičnih obrana. Posebno se istaknuo u 73. minuti kada je sjajan udarac Garetha Balea petom skrenuo u vratnicu.  Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez golova, Betis je nakon brze kontre stigao do pobjede. Antonio Barragan je sjajno uposlio Sanabriju koji je udarcem glavom matirao Keilora Navasa.

Bila je to prva Betisova pobjeda u zadnjih devet međusobnih susreta, a posljednju pobjedu na Santiago Bernabeu momčad iz Seville je ostvarila u listopadu 1998. također rezultatom 1:0.

Luka Modrić je za ‘Kraljevski klub’ igrao do 72. minute, dok je Mateo Kovačić izvan stroja zbog ozljede. Zanimljivo, bila je ovo već treća domaća utakmica Reala ove sezone u prvenstvu bez pobjede nakon remija protiv Valencije (2-2) i Levantea (1-1).

Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Athletic Bilbao 2-1 nakon što su domaćini u 41. minuti kod rezultata 0-0 promašili kazneni udarac. Pucao je Aritz Aduriz, ali je Slovenac Jan Oblak fantastično reagirao obranivši njegov udarac.

U nastavku susreta Atletico je poveo 2-0 golovim Angela Corree (55) i Yannicka Carrasca (73), a u sudačkoj nadoknadi smanjio je Raul Garcia (90+2). Šime Vrsaljko nije nastupio za goste iz Madrida.

U susretu petog kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je u Hamburgu pobijedila HSV 3-0 i vratila se na prvo mjesto Bundeslige.

Golove za Borussiju zabili su Shinji Kagawa (24), Pierre-Emerick Aubameyang (63) i Christian Pulisic (79).

Hoffenheim je na gostovanju pobijedio Mainz 3-2 nakon što je domaćin poslije 16 minuta imao vodstvo od 2-0. Domaćin je poveo golovima Dannyja Latza (6) i Yoshinorija Muta (16), no gosti su do konca poluvremena izjednačili, a strijelci su bili Nadiem Amiri (23) i Sandro Wagner (45+2). Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Uth je u drugoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu gostima. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je igrao za goste od 55. minute.

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača je na gostovanju pobijedio Koln 1-0 upisavši drugu pobjedu ove sezone. Pogodak odluke zabio je Sebastien Haller iz kaznenog udarca u 22. minuti.

Za Eintracht je do 68. minute igrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.