ŠPANJOLSKA UNIŠTILA ITALIJU , GOLČINA KOJA IGRA ZA HRVATSKU: Iz Finske stižu sjajne vijesti za izabranike Ante Čačića , pobjeda Ukrajine i Srbije

nogometni.net 3. rujna 2017 0

Nogometaši Španjolske u subotu su u Madridu svladali Italiju sa 3-0 i time su napravili veliki korak ka osiguranju prvog mjesta u skupini G i direktnom plasmanu na SP 2018.

Španjolska se reprezentacija vratila u Madrid nakon šest godina i tom utakmicom prekinula gotovo nevjerojatan niz Italije od 11 godina i 56 utakmica kvalifikacija za svjetska i europska prvenstva bez poraza!

Zadnji su poraz prije večerašnjeg Talijani upisali 6. rujna 2006. od Francuske 3-1.
Dvostruki strijelac za Španjolsku bio je Isco (14, 40), a treći pogodak djelo je Alvara Morate (77). Vodeća Španjolska ima 19 bodova, dok je Italija ostala na 16 i vjerojatno će morati u dodatne kvalifikacije.

Lijepi trenutak dogodio se nakon 75 minuta kada je zamijenjen legendarni nogometni umjetnik Andres Inistea, asistent za drugi gol, a sa stadiona rivalskog Reala Barcelonina je ikona ispraćena ovacijama. Bio mu je to 120. nastup za reprezentaciju Španjolske.

U toj skupini Albanija je dobila Lihtenštajn sa 2-0, a Izrael je izgubio od Makedonije 0-1. Ukrajina je na domaćem terenu svladala Tursku sa 2-0 i preuzela je vodstvo na ljestvici, sa bodom više od Hrvatske i Islanda.

Dvostruki strijelac za Ukrajinu bio je Andrij Jarmolenko, u 18. i 42. minuti. No, oba gola su sporna. Prvi je postignut iz zaleđa, dok je kod drugog pogotka asistent Jevhen Konopljanka prešao korner-liniju prije negoli je dodao Jarmolenku.

U skupini D Srbija je u Beogradu svladala Moldaviju sa 3-0, a na ruku joj ide i remi Irske, koja je u Gruziji odigrala 1-1. Vodeća Srbija ima 15 bodova, slijedi Irska sa 13, dok Wales i Austrija, koji večeras igraju, imaju po 8 bodova.

Sjajne vijesti za Hrvatsku iz dolaze iz Finske. Domaćin je slavilo protiv Islanda 1-0.

U kvalifikacijama za SP 2018. nogometaši Finske su u subotu u Tampereu protiv Islanda slavili sa 1-0 i time su ujedno napravili uslugu Hrvatskoj. Pobjednički gol za Finsku zabio je Alexander Ring u 8. minuti iz slobodnog udarca sa 20 metara. U susretu s malo pravih gol-šansi Island je u 75. minuti ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Rurik Gislason.