Zastrašujući PSG pregazio Celtic; Chelsea bez milosti za debitanta , Messijev šou i Rakitićev gol za katastrofu Juventusa na Camp Nou

nogometni.net 12. rujna 2017 0

Čak 28 golova postignuto je na otvaranju Lige prvaka u osam utakmica u skupinama A, B, C i D, a najuvjerljivije pobjede ostvarili su Chelsea i PSG

U derbiju 1. kola Barcelona je na Camp Nou pobijedila Juventus 3:0 , a u drugom susretu iz skupine D Sporting je u Pireju pobijedio Olympiacos 3:2. Gosti su već nakon prvog poluvremena vodili 3:0 golovima Doumbije (2), Gelsona Martinsa (13) i Brune Fernandesa (43). Felipe Pardo je u 89. minuti smanjio, a drugim golom u 90. minuti donio je tračak nade domaćinu. Ipak, za više nije bilo vremena. Bio je to prvi poraz Besnika Hasija na klupi pirejskog sastava nakon pet pobjeda i dva remija.

U skupini A Manchester United je pobijedio Basel 3:0. Mrežu Švicaraca načeo je Marouane Fellaini (35) koji je ušao u igru u 19. minuti umjesto ozlijeđenog Paula Pogbe. Romel Lukaku je povisio na 2:0 u 53. minuti, a treći gol za United postigao je Rashford u 84. minuti.

CSKA je u Lisabonu iznenadio Benficu pobijedivši 2:1 premda su Portugalci poveli. Domaćin je poveo u 50. minuti golom Harisa Seferovića, no CSKA je okrenuo rezultat golovima Vitinha (63-11m) i Zamaletdinova (71). U lisabonskom klubu igraju dvojica hrvatskih nogometaša, Filip Krovinović i Branimir Kalaica, ali nisu prijavljeni za LP.

U skupini B PSG je bez suviše stresa odradio gostovanje u Glasgowu pobijedivši Celtic 5:0. Škote je uništio trio Neymar – Mbappe – Cavani. Brazilac je načeo mrežu Celtica u 19. minuti, mladi Francuz je povisio na 2:0 u 34. minuti, a Cavani je iz kaznenog udarca zabio za 3:0 u 40. minuti. Na 4:0 je povisio Lustig u 83. minuti postigavši vlastitu mrežu, a dvije minute kasnije Cavani je zabio i peti gol.

Bayern je u Munchenu pobijedio Anderlecht 3:0. Sve je bilo gotovo u 12. minuti kada su gosti ostali s igračem manje, a Robert Lewandowski zabio iz kaznenog udarca. Prekršaj je skrivio Sven Kums koji je pritom dobio crveni karton. Anderlecht se do kraja poluvremena dobro branio, no u nastavku susreta je primio još dva gola, a strijelci su bili Thiago Alcantara (65) i Kimmich (90).

U susretu iz C skupine Chelsea je rutinski stigao do bodova protiv novaka Karabaha ostvarivši uvjerljivu 6:0 pobjedu. Strijelci su bili Pedro Rodrigues (5), Davide Zappacosta (30), Azpilicueta (55), Bakayoko (71) i Batshuayi (76, 82).

U susreti između Rome i Atletico Madrid nije bilo golova i Talijani niti u trećem susretu nisu uspjeli pobijediti Atletico. Roma je nastavila i crni niz upisavši već sedmi uzastopni susret u LP bez pobjede. Šime Vrsaljko nije nastupio za goste.

Juve je prošle sezone izbacio Barcelonu u četvrtfinalu (3:0, 0:0), a sada im se katalonska momčad barem malo osvetila. Junak utakmice bio je Leo Messi koji je zabio dva gola, a najzaslužniji je i za treći pogodak.

Messi je doveo Barcu u vodstvo u posljednjim trenucima prvog dijela kada je odigrao dupli pas sa Suarezom te udarcem kroz noge talijanskom braniču svladao Buffona. To je prvi puta da je Argentinac postigao gol talijanskom vrataru. Do tog pogotka Juventus je bio opasniji.

Na odmoru se igrači Juvea očigledno nisu uspjeli oporaviti od šoka u završnici prvog dijela. Barca je prijetila, a na 2:0 povisio je Rakitić u 56. minuti. Ponovo je sve napravio Messi. Argentinac je probio po krilu, ubacio u kazneni prostor, a loše je počistio Sturaro. Na odbijenu loptu natrčao je Rakitić i zatresao mrežu.

U 69. minuti Messi je zabio i treći pogodak lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon što se oslobodio svojih čuvara. Bio je to njegov 99. gol u Uefinom natjecanju.

Rakitić je igrao do 77. minute te je dobio ovacije kad je izlazio iz igre, Mario Mandžukić je zbog ozljede potkoljenice ostao u Torinu,a u sastavu gostiju nije bilo ni Marka Pjace koji se oporavlja od teške povrede koljena.