18-GODIŠNJAK SPASIO ARSENAL NOVE BLAMAŽE, CITY JEDVA PROŠAO NA PENALE United, Barcelona i Borussia demonstrirali kako se igra u kupu

nogometni.net 25. listopada 2017 0

Nije se očekivalo da bi lider Premiershipa Manchester City mogao imati problema s drugoligašem Wolverhamptonom u Liga kupu, ali ipak je bilo tako.

Gosti su izdržali 120 minuta bez primljenog gola, ali su pokleknuli u izvođenju udaraca sa 11 metara.

Arsenal je u četvrtfinale prošao nakon produžetaka i trijumfa 2:1 protiv Norwicha, a spas Topnicima od nove blamaže donio je 18-godišnji Edward Nketiah. Mladi engleski napadač zabio je prvo za 1:1 u 85. minuti i osigurao Arsenalu produžetke, a potom u sudačkoj nadoknadi pogodio i za pobjedu.

Manchester United je u gostima svladao Swansea golovima Lingarda, a Leicester se uz manje probleme plasirao dalje pobjedom protiv Leedsa.

Španjolski Kup kralja: Barcelona i Rakitić rutinski

U utorak je odigrano šest prvih utakmica 1/16 finala španjolskog Kupa kralja, a favoriti nisu imali problema. Barcelona je kao gost svladala Murciju 3:0, a Ivan Rakitić je zaigrao od 76. minute. Strijelci su bili Alcacer (44), Deulofeu (52) i Arnaiz (56).

Kup kralja, 1/16 finala, prve utakmice:

Cartagena – Sevilla 0:3, Numancia – Malaga 2:1, Zaragoza – Valencia 0:2, Getafe – Alaves 0:1, Murcia – Barcelona 0:3, Cadiz – Betis 1:2.

Njemački kup: Borussia Dortmund i Eintracht u osmini finala

Prošlogodišnji finalisti Borussia Dortmund i Eintracht Frankfurt plasirali su se u osminu finala Njemačkoga kupa u utorak.

Eintracht bivšega hrvatskoga izbornika Nike Kovača slavila je s 4-0 u gostima kod FC Schweinfurta, a Borussia Dortmund s još uvjerljivih 5-0 kod trećeligaša Magdeburga. U dvoboju drugoligaša Ingolstadt je slavio kod Greuther Fuertha s 3-1.

Ranije su i prvoligaši Bayer Leverkusen, Borussia (M) i Schalke također izborili su osminu finala Njemačkog kupa. Bayer je kod kuće s visokih 4-1 slavio protiv drugoligaša Union Berlin, dok je Schalke s 3-1 pobijedio kod trećeligaša Wehena. Najteže je do osmine finala stigla Borussia (M) koja je pogotkom Thorgena Hazarda sretno prošla gostovanje kod drugoligaša Fortune Dueselldorf. Osminu finala izborio je i trećeligaš Paderborn pobjedom protiv drugoligaša Bochuma s 2-0.