Chelsea i West Ham prošli u četvrtfinale Carabao Cupa ; DFB Kup: Bayern, Werder, Freiburg prošli u osminu finala ; Kup kralja: Athletic, Villarreal i Atletico razočarali

nogometni.net 25. listopada 2017 0

Chelsea i West Ham su se plasirali u četvrtfinale engleskog Carabao Cupa.

Chelsea je savladao Everton rezultatom 2:1. Plavci su poveli već nakon 26 minuta igre kada je Rüdiger pogodio Pickfordovu mrežu.

Do samog finiša meča nije bilo većih uzbuđenja, a onda su u sudačkoj nadoknadi vremena postignuta dva pogotka. Najprije je Willian pogodio u 90+3. minuti za 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Calvert-Lewin minutu kasnije.

West Ham se plasirao u četvrtfinale nakon nevjerovatnog preokreta na Wembleyju. Tottenham je nakon prvog poluvremena vodio rezultatom 2:0 zahvaljujući pogocima Sissoka (6.) i Allija (37.), a potom u drugom poluvremenu u razmaku od samo 15 minuta Čekićari postižu tri pogotka za pobjedu.

Ayew je pogodio u 55. i 60. minuti, a Ogbonna u 70. za preokret i pobjedu West Hama rezultatom 3:2 koja je ostavila barem privremeno Slavena Bilića na klupi.

Večerašnjim susretima kompletirana je šesnaestina finala njemačkog DFB Kupa, a u osminu finala su prošli Bayern, Werder, Freiburg i Heidenheim.

Derbi šesnaestine finala igrali su Leipzig i Bayern, a slavili su Bavarci nakon boljeg izvođenja penala.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a potom je Leipzig u 53. minuti ostao s igračem manje kada je isključen Keita. Ipak, i s igračem manje Forsberg je iz penala u 68. minuti doveo domaću ekipu u vodstvo. Thiago je u 73. minuti pogodio za 1:1 i odveo susret u produžetke.

Nakon što nije bilo pogodaka u dodatnih 30 minuta pristupilo se izvođenju penala, a u petoj seriji Ulreich je odbranio Wernerov šut a pobjedu Bayerna rezultatom 5:4.

U drugom duelu bundesligaša Werder je savladao Hoffenheim (1:0) pogotkom Belfodila. Izet Hajrović je susret odgledao s klupe za rezervne igrače domaće ekipe.

Freiburg nije imao problema protiv Dynamo Dresdena i slavio je rezultatom 3:1. Haris Duljević je igrao posljednjih 12 minuta susreta u redovima poražene ekipe.

Današnjim susretima nastavljena je šesnaestina finala španskog Kupa kralja, a viđeno je nekoliko iznenađenja u prvim utakmicama.

Athletic Bilbao je gostovao sa rezervnim timom kod Formentere gdje je remizirao rezultatom 1:1.

Villarreal je izgubio u Ponferradi rezultatom 1:0 i morat će se namučiti za prolazak u osminu finala kod kuće, dok tih problema neće imati Leganes koji je u gostima slavio rezultatom 2:1 kod Valladolida.

U duelu ekipa iz najvišeg ranga takmičenja Celta je savladala Eibar u gostima rezultatom 2:1, dok je Atletico Madrid remizirao na gostovanju kod trećeligaša Elchea (1:1).