Dortmunđani imali dva gola prednosti pa ostali bez ijednog boda , Cavani zabio dva gola u pobjedi PSG-a protiv Nice

nogometni.net 28. listopada 2017 0

Vodeća Borussia Dortmund doživjela je novi šok, u subotu je u 10. kolu Bundeslige poražena od Hannovera s 2-4. A prije tri kola bježala je Bayernu pet bodova, no prvo je izgubila od Leipziga s 2-3, potom je remizirala s Eintrachtom (2-2) nakon što je vodila 2-0 i sada je poražena od Hannovera.

Utakmicu će dugo pamtiti branič Borussije Dan-Axel Zagadou, koji je u 28. minuti zabio za 1-1. No, u 59. minuti je zbog prekrašaja na 20 metara od svog gola dobio crveni karton, a Felix Klaus je nakon toga iz slobodnog udarca pogodio za vodstvo Hannovera 3-2. Pobjedu domaćina potvrdio je Ihlas Bebou u 86. minuti.

Kramarićev Hoffenheim, koji je poveo u 25. minuti pogotkom Demirbaya, izgubio je od Borussije Mönchengladbach s 1-3. Pobjedu gostima donijeli su Thorgan Hazard (61), Matthias Ginter (79) i Jannik Vestergaard (82). Andrej Kramarić igrao je od 35. minute, ali bez značajnijeg učinka.

Ozlijeđeni Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayer Leverkusena, koji je svladao posljednjeplasirani Köln s 2-1. Dan ranije Mainz i Eintracht iz Frankfurta, koji vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, igrali su 1-1.

U prvoj utakmici 11. kola francuskog nogometnog prvenstva vodeći Paris SG se na svom Parku prinčeva lako obračunao s Nicom svladavši ju sa 3-0 (2-0).

Prva dva gola na utakmici postigao je Edinson Cavani (3, 31), a konačnih 3-0 bio je autogol Dantea (52-ag). Neymar nije igrao zbog crvenog kartona kojeg je dobio u prošlom kolu protiv Marseillea.

PSG sada ima 29 bodova, sedam više uz utakmicu više od drugog Monca, dok je Nice 14. sa 10 bodova.