Fiorentina slavila protiv Udinesea, odbačeni Thereau se osvetio bivšem klubu ; Bayer Leverkusen i Wolfsburg podijelili bodove ; eurogol Sesegnona u pobjedi Montpelliera nad Nicom

nogometni.net 15. listopada 2017 0

Nogometaši Fiorentine slavili su u prvoj utakmici nedjeljnog programa osmog kola Serie A protiv Udinesea rezultatom 2:1.

Domaća ekipa u vodstvo je stigla u 28. minuti susreta kada bivši igrač Udinesea Cyril Thereau pogađa za vodstvo Viola od 1:0. On se nakon jedne odbijene lopte našao na prvom mjestu te loptu mirno poslao iza leđa golmana gostiju Bizzarrija.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 57. minuti Thereau postigao svoj drugi pogodak i tako pred posljednjih 30 minuta osigurao kapitalnu prednost od 2:0 za svoju ekipu. Konačnih 2:1 postavio je Samir koji je u 72. minuti samo ublažio poraz gostiju. Bh. reprezentativac Riad Bajić čitav meč pregledao je s klupe za rezervne igrače, a ovo je za Udinese već šesti poraz u osam odigranih utakmica te od mogućih 24 boda imaju osvojenih samo šest. S druge strane, Fiorentina je ovom pobjedom napredovala za nekoliko pozicija, te se nakon nekompletnog osmog kola nalazi na 11. poziciji sa deset osvojenih bodova.

U pretposljednjem susretu osmog kola njemačke Bundeslige Bayer Leverkusen i Wolfsburg su podijelili bodove odigravši 2:2.

Domaćin je poveo u 29. minuti susreta kada je Lars Bender nakon kornera bio najprisebniji i matirao je Casteelsa. Minutu prije kraja prvog poluvremena Wolfsburg je izjednačio. Verhaegh je ubacio sa desne strane, a Belgijanac je u skoku nadvisio dva igrača Bayera i pogodio za 1:1.

U 61. minuti susreta domaćin je ponovo poveo, a lijepu akciju nakon ubačaja wendella pogotkom je završio Alario za 2:1. Radost domaće ekipe je trajala samo osam minuta kada je Blaszczykowski postigao lijep pogodak za konačnih 2:2.

U devetom kolu francuske Ligue 1 Montpellier je na Mossonu savladao Nicu rezultatom 2:0.

Nice je bila mnogo bolji protivnik, gosti su konstantno napadali, ali je domaći golman Lecomte bio nesavladiv. Gosti su uputili čak osam šuteva u okvir njegovog gola, ali je 26-godišnji čuvar mreže sjajno branio. Vodeći pogodak na meču postigao je iskusni Sessegnon. Mukiele ga je pronašao na tridesetak metara od gola gostiju, a 33-godišnji vezni igrač se namjestio, neometan šutirao i postigao eurogol.

Konačnih 2:0 postavio je rezervni igrač Mbenza nakon sjajno izvedenog kontranapada u 74. minuti. To je 21-godišnjem napadaču bio prvi pogodak ove sezone, a u igru je ušao samo tri minute ranije umjesto Ninge. Ovaj susret je označio i kraj nevjerovatne serije Marija Balotellija. Talijan je na prethodne četiri utakmice u francuskom prvenstvu postizao najmanje po jedan pogodak, ali je obrana Montpelliera danas pronašla način da ga zaustavi.