Italija: Lazio šokirao Juventus u Torinu , Napoli nastavlja “gaziti”: Insigne srušio Romu na Olimpicu , Derbi 8. kola između Atletica i Barcelone završio 1-1

nogometni.net 14. listopada 2017 0

Talijanski prvak Juventus poražen je na svom terenu od Lazija s 1-2 u derbiju 8. kola Serie A.

Juventus je izgubio utakmicu u kojoj je poveo preko Douglasa Coste (23), da bi u drugom dijelu Lazio preokrenuo golovima Cira Immobilea (47,54pen).

Juve je propustio niz šansi, a u sedmoj minuti sudačke nadoknade vratar Rimljana Strakosha je obranio kazneni udarac Paula Dybale. Marijo Mandžukić je odigrao cijeli susret za klub iz Torina, koji je doživio prvi poraz u sezoni i sada zaostaje dva boda za Napolijem, koji večeras u još jednom derbiju ide u goste Romi. Lazio je pobjedom došao na treće mjesto i bodovno se izjednačio s Juveom (19).

Nogometaši Napolija upisali su osmu pobjedu iz isto toliko utakmica u domaćem prvenstvu. Večeras su na Olimpicu slavili pogotkom Lorenza Insignea i još jednom potvrdili kako igraju u sjajnoj formi

Je li ovo sezona u kojoj će Napoli uspjeti doći do naslova prvaka? Iako je prošlo tek osam kola, momčad Maurizija Sarrija igra jako dobro i potvrđuje ulogu favorita prvenstva iz utakmice u utakmicu. Večeras ih je očekivao drugi najteži ispit ove sezone, gostovanje kod Rome. Prije tri tjedna Napoli je uspješno odradio dvoboj protiv Lazija, slavio je s 4:1, no danas je do pobjede došao nešto teže. Slavio je s minimalnih 1:0, na najbolji mogući način iskoristio poraz Juventusa i ostao usamljen na vrhu.

Olimpico je nakratko utihnuo u 20. minuti, barem onaj dio s domaćim navijačima. Napoli je iskoristio blagu inicijativu te nakon dobre akcije i uz malo sreće došao do vodstva. Daniele De Rossi nespretno je reagirao i praktički asistirao Lorenzu Insigneu koji iz blizine matira vratara Rome. Prvi je to pogodak talijanskog nogometaša protiv Rome u cijeloj karijeri.

Rezultat se u prvom poluvremenu ponovno nije promijenio, a u drugo je Roma krenula s dva dalekometna udarca. Pokušali su Edin Džeko i Aleksandar Kolarov, ali pucali su daleko od gola. Ipak, do tada najbolju priliku imali su gosti kada je Dries Mertens mogao podebljati vodstvo, no bio je ishitren i promašio je vrata.

Osjećalo se da je Roma pojačala pritisak na obranu Napolija, tražeći izjednačujući pogodak. U 72. minuti Federico Fazio je odlično pucao glavom, no Pepe Reina uz pomoć vratnice još bolje je obranio njegov pokušaj. Nešto kasnije Džeko je nakon udarca glavom pogodio gredu. Unatoč Rominim nastojanjima rezultat se do kraja nije promijenio. Marko Rog ušao je u igru u 82. minuti umjesto Josea Callejona.

U osmom kolu La Lige Barcelona prvi put ove sezone nije upisala prvenstvenu pobjedu. U derbiju kola Barca je na gostovanju kod Atletico Madrida opasno živjela, ali je zahvaljujući pogotku Luisa Suareza u završnici susreta uspjela osvojiti bod

12 je puta Diego Simeone vodio Atletico Madrid u La Ligi protiv Barcelone i u tih 12 susreta nikada nije upisao pobjedu. Danas je bio blizu tomu uspjehu, vodila je njegova momčad na Wanda Metropolitano stadionu u Madridu, ali je u konačnici pokleknula i osvojila tek bod.

Nije to bila posebno lijepa utakmica, Atletico je nakon početnih šansi Barcelone uspostavio kontrolu nad susretom, domaći su imali više od igre prema naprijed, a uspjeli su u potpunosti zatvoriti Barcine pokušaje prema Oblaku. U razmaku od samo jedne minute na samom otvaranju susreta Antoine Griezmann je dvaput sjajno testirao Ter Stegena, oba puta je odlično tukao, ali kao pobjednik izlazi vratar Barcelone.

U 21. minuti niti sjajni Ter Stegen nije mogao ništa. 18 dodavanje odradili su domaći nogometaši prije nego je lopta došla do Saula Nigueza, koji se izbacio na desnu nogu i s ruba kaznenog prostora odapeo u desni kut Barceloninog gola za vodstvo Atletica. Kad Atletico povede teško im je postići pogodak, što je večeras na svojoj koži iskusila Barca. Pokušavali su Messi i Luis Suarez u više navrata, ali nisu uspijevali postići pogodak. Najbliže golu gosti su bili u 57. minuti kada je Messi iz slobodnog udarca zatresao okvir gola, šesti put ove sezone.

Atletico je posve otupio Barceloninu napadačku oštricu i činilo se kako će Simeone napokon doći do prvenstvene pobjede protiv Barce kada je Sergi Roberto, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, u petercu Atletica pronašao Suareza, koji bježi Juanfranu i glavom zabija za 1:1. Osokolila se Barcelona postignutim pogotkom i u završnih desetak minuta tražila i drugi za nastavak pobjedničkog niza u prvenstvu, ali Oblak više nije kapitulirao. U posljednjim trenucima Messi je dobio još jednu priliku iz slobodnog udarca, ali s ruba kaznenog prostora puca točno u Oblaka. Ivan Rakitić bio je među boljima u dresu Barcelone, igru je napustio u 79. minuti.