Perica strijelac a nervozni Mandžukić isključen; Juve ipak siguran ; težak poraz Liverpoola, Lovren izašao već nakon pola sata

nogometni.net 22. listopada 2017 0

U utakmici devetog kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Udinama pobijedio Udinese 6:2 uz pogodak Stipe Perice i isključenje Maria Mandžukića.

Juve je do pobjede stigao s igračem manje nakon što je u 26. minuti isključen Mandžukić, a torinska ‘Stara dama’ je čak četiri gola postigla s igračem manje.

Već u osmoj minuti domaćin je poveo. Hrvatski napadač Stipe Perica povukao je sjajnu solo akciju koju je završio matiravši Buffona. Juventus je brzo uzvratio. Samo šest minuta kasnije gosti su izjednačili nakon što je Samir poslao loptu u vlastitu mrežu. U 20. minuti došlo je do potpunog preokreta. Cuardado je ubacio, a Sami Khedira glavom zabio za 2:1.

U 26. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Mandžukić. Hrvatski napadač je prvo zaradio žuti karton zbog svađe s igračem Udinesea Adnanom, a nakon što je nastavio prigovarati, sudac Daniele Doveri ga je poslao na ‘hlađenje’.

Domaćin je s igračem više uspio izjednačiti u 47. minuti golom Danila, no Juve je uzvratio s dva brza gola. U 52. je Daniele Rugeri zabio za 3-2, a 59. minuti je Khedira postigao svoj drugi pogodak na utakmici za gostujuće vodstvo 4-2. Do kraja susreta Juve je zabio još dva gola, a strijelci su bili Khedira (87) i Pjanić (90).

Perica je za Udinese igrao do 82. minute, dok Andrija Balić nije ulazio u igru. Na ljestvici vodi Napoli sa 25 bodova, Inter je drugi sa 23 boda, a Juventus na trećem mjestu ima 22 boda.

U derbiju 9. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na Wembleyu pobijedio Liverpool 4:1, uz očajnu igru Dejana Lovrena kojeg je Jürgen Klopp izvadio iz igre već nakon pola sata

Hrvatski reprezentativac je bio sukrivac za prvi pogodak Tottenhama u četvrtoj minuti, te izravni krivac za drugi pogodak domaćina u 12. minuti. Nakon što je Liverpool smanjio, Klopp je reagirao i umjesto Lovrena uveo ofenzivnijeg igrača u nadi da će doći do izjednačenja, međutim gosti su u nastavku susreta primili još dva gola.

Tottenham je fantastično otvorio utakmicu i nakon 12 minuta je vodio 2:0. Golijadu je otvorio sjajni Harry Kane već u četvrtoj minuti. Kieran Trippier je odličnom loptom prebacio Dejana Lovrena, a Kane je između Simona Mignoleta i Joela Matipa sjajno reagirao za 1:0. Nismo dugo trebali čekati na novi pogodak i već u 12. minuti bilo je 2:0 nakon katastrofalne reakcije hrvatskog braniča.

Vratar domaćeg sastava Hugo Lloris je rukom bacio loptu u kontru, a Lovren je gotovo na centru promašio loptu nakon čega je Kane jurnuo po krilu, ubacio u kazneni prostor gdje je Son Heung-Min poentirao za 2-0. Son je tri minute kasnije mogao i do drugog gola, no njegov udarac je završio u vratnici.

Liverpool se vratio u život iz ničega. Jordan Henderson je uputio dugačku loptu prema Mohamedu Salahu koji je iz kosa pucao i od vratnice zabio za smanjenje rezultata. Nakon što je Liverpool smanjio, Klopp je reagirao i umjesto Lovrena uveo ofenzivnijeg igrača u nadi da će doći do izjednačenja, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Delle Alli je zabio za 3-1. Potop ‘Redsa’ nastavio se u 56. minuti novim golom Kanea.

U 66. minuti je Liverpool mogao smanjiti, no Lloris je Coutinhov udarac odbio u vratnicu. Zanimljivo, Tottenham je trebao čak 90 udarca kako bi zabio prva tri gola na stadionu Wembley, ali i svega osam udaraca za nova tri pogotka.

Sjajnu utakmicu vidjeli su i gledatelji na Goodison Parku gdje je Arsenal pobijedio Everton 5:2.

Everton je poveo u 12. minuti golom Waynea Rooneyja, no u nastavku susreta primio je čak pet golova. Arsenal je do kraja poluvremena uspio izjednačiti pogotkom Nacha Monreala, a u 53. minuti je Mesut Ozil doveo ‘Topnike’ u vodstvo. Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 74. minuti kada je Alexandre Lacazette lijepo zabio za 3-1. Kada je Everton u 68. minuti ostao bez isključenog Idrissa Gueyea bilo je jasno kako će ‘Toffeesi’ teško do bodova. Do kraja susreta gosti su zabili još dva gola, a strijelci su bili Aaron Ramsey (90) i Alexis Sanchez (90+5), dok je pogodak za Everton zabio Oumar Niasse (90+3). Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić odigrao je cijeli susret za Everton koji je već pet pobjeda u svim natjecanjima bez pobjede.

Arsenal je ovom pobjedom skočio na peto mjesto sa 16 bodova koliko ima i Chelsea na četvrtoj poziciji.